Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen fajta joggal illetnétek...

Milyen fajta joggal illetnétek ezt a dolgot? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Az hogyha pl.: Valaki nem ad meg nektek egy kellő összeget mit mondjuk pl.: 400.000 Ft.-ot most ne rám értsétek a dolgot mert nem nekem csak egy ismerősömnek tartoznak ennyi összeggel és hát valahogy kénytelenek megadni nekik az összeget vagy legyen akkor itt még szó arról , hogy 1000 vagy 2000 Ft-.ot vagy e fölötti összeget nem adnak meg nektek erre szerintetek milyen fajta jog tartozik milyen hogy lehetne ilyenkor valakit megzsarolni , hogy adjátok vissza mert különben vagy ehhez nincs jogotok mert ... szóval értitek itt a problémámat ? Előre is köszönöm a válaszokat
2015. nov. 29. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Született papír a kölcsönről?


Ha igen, akkor lehet törvényes úton behajtani a tartozást.


Ha az ismerősöd volt olyan hülye, hogy papír nélkül adott kölcsön, akkor annak bizony bottal ütheti a nyomát.


Lehet zsarolni, meg arcoskodni, de ha a másik fél feljelentést tesz, akkor még a kölcsönadót fogják meghurcolni.

2015. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
milyen fajta papír nélkül adott kölcsön ? Ezt most nem értem nekem ez valahogy ku**ra , hogy nem világos nekem magasak ezek a jogik szövegek hogy rendesen normálisan elmagyaráznád akkor oké megértem
2015. nov. 29. 15:16
 3/12 A kérdező kommentje:
meg én itt azt kérdeztem , hogy milyen fajta joggal jogi szöveggel lehetne le írni illetve jellemezni ezt
2015. nov. 29. 15:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Papír, úgy értem szerződés.


Amiben leírják, hogy én, XY, a mai napon kölcsönadtam ennyi meg ennyi összeget WZ-nek, amit eddig meg eddig törlesztenie kell.


Ezt aláírja a kölcsönadó, a kölcsönvevő, meg két tanú. Így van egy hiteles szerződés, ami bizonyítja a kölcsön tényét, és ezzel törvényes útra is terelhető az ügy nem-fizetés esetén.


Ha semmi papír, szerződés nem igazolja, hogy a kölcsön megtörtént, akkor sajnos az összeg nem behajtható.

2015. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
értem és hogyha pl akkor én adnék valakinek kölcsön egy fix összeget akkor ehhez milyen fajta papírt kell nekem kitöltetni vele mert gondolom azért nem mindegy hogy egy sima A4-es papír vagy valami törvényes papír
2015. nov. 29. 15:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Írhatsz te is papírt, a lényeg, hogy legyen rajta minden információ a kölcsönről, ezt írja alá mindkét fél, plusz két tanú (mindenkinek, aki aláírja, tüntessétek fel az adatait, tehát név, cím, születési hely, idő, anyja neve, szig. szám).


A neten találsz sokféle mintát hozzá, pl.:


www.polgarinfo.hu/letolt/kolcson_szerzodes.rtf

2015. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de akkor mindegy , hogy milyen fajta papír sima vagy vonalas lényeg hogy akkor ezek legyenek rajta feltüntetve ...
2015. nov. 29. 15:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Így van. És a tisztaság kedvéért mindenkinek legyen belőle egy példánya.
2015. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kur va jó köszi ez szerintem most marha jól jött nekem hogy ezt meg tudtam
2015. nov. 29. 15:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha már megtörtént a kölcsönadás, akkor utólag ez nem megoldás sajnos.
2015. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!