Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ennek ellenére lehetek orvos?

Ennek ellenére lehetek orvos?

Figyelt kérdés
Egy gyermekkori baleset miatt hiányzik a bal kezemről két ujj a sebészeten mindent megtettek, de nem tudták megmenteni 2 ujjamat a sérült háromból , tudom hogy sebész nem lehetek és nem is akarok, de egyéb orvosi ágra lehet esélyem ? Most vagyok 16 éves elég jó vagyok , kémiából és biológiából is ami az orvosira kell és élénken érdeklődök a pálya iránt.
2015. dec. 11. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés.

Örömömre szolgál hogy válaszolhatok rá.

Válassz olyan ágat ahol nem nézik.

Műtős nem lehetsz hiányos ujjakkal.

Pszichológiai kérdés.

És pszichiáter sem lehetsz.

Viszont szinte a többi igen.

Ha értesz a témához egy laborban jó dolgod lenne, minták elemzése meg ilyen.

HA mindenáron embereket akarsz vagdosni akkor patológiát ajánlom. De készülj hogy öreg korodra alkoholista leszel ha ezt választod.

Bőrgyógyász, háziorvos, fogorvosnál még előny is lehet az ujjaidból.

És egy csomó minden csak 2-3 nem igazán.

Nekem a művészet tanáromnak 10 ujja hiányzott és gyönyörűen rajzolt festet szobrászkodott.

Láttam nem egy vak zenészt akinek az ujjai sem voltak a helyén. Teljes életet élnek.

2015. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Operatív szakmát nem igazán érdemes választani, mert kellenének azok az ujjak, tehát én nem ajánlom a sebész, nőgyógyász, urológus, ortopédus, traumatológus, fül-orr-gégész szakmákat. Továbbá nem ajánlom az altató és intenzív terápiás orvoslást sem, mert az altatóorvosok munkájához, intubáláshoz, maszkoláshoz kell a bal kéz. Pszichiáter lehetsz, baromságot írt az előző válaszoló. továbbá lehetsz reumatológus, belgyógyász, pathológus, neurológus, kutatóorvos stb.


Megjegyzem szerintem akár sebész is lehetnél, hiszen nem tudhatjuk, milyen ügyes vagy a maradék három ujjaddal, és ha meg tudod kötni a csomókat bal kézzel is, akkor az igazi problémát a kollégák általi elfogadás okozná maximum.

2015. dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!