Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit ünnepeltek Húsvétkor...

Mit ünnepeltek Húsvétkor Jézus halála előtt?

Figyelt kérdés
Karácsonyhoz közeledvén a názáreti Jézus c. filmet nézem, és felmerült bennem egy kérdés. Én eddig úgy tudtam, hogy húsvétkor Jézus feltámadását ünnepeljük. A filmben viszont húsvétkor még él Jézus, és épp azt mondja, hogy "ezért a Húsvétért jöttem a világra. " Most azt nem értem, hogy már a halála előtt ünnepelték a húsvétot, és épp akkor feszítették keresztre? , na de akkor mit ünnepeltek az akkori Húsvét alatt? (mert nem azt amit mi, ugyanis mi a feltámadását ünnepeljük. )
2015. dec. 19. 12:11
 1/3 fersk ***** válasza:

A kereszténységet zsidó-kereszténységnek is nevezik, eredetére utalva. Tehát:

[link]

A katolikus vallás egyébként (a hittérítés érdekében) mindig is előszeretettel építette magába a régebbi vallások ünnepeit, persze saját krédójához igazítva.

2015. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Okos és hasznos válasz, köszönöm!
2015. dec. 19. 14:42
 3/3 anonim válasza:
Jézus i. sz. 33. niszán* 14-én halt meg. Izraelben niszán 14-én ünnepelték a pászkát, ami örömteli esemény volt. A családok minden évben elfogyasztottak ezen a napon egy ételt, mely egy fiatal, ép bárányból készült. Ez az emlékezetükbe idézte, milyen szerepet játszott a bárány vére az izraelita elsőszülöttek megszabadításában, amikor a halál angyala i. e. 1513. niszán 14-én lesújtott Egyiptom elsőszülöttjeire (2Mózes 12:1–14). A pászkabárány Jézust árnyékolta elő, akiről Pál apostol ezt mondta: „Krisztus, a pászkaáldozatunk feláldoztatott” (1Korintusz 5:7). Ahogyan a pászkabárány vére, úgy Jézus kiontott vére is sok ember megmentését teszi lehetővé (János 3:16, 36).
2015. dec. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!