Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan írjak könyvet?

WRECKtheLEMON kérdése:

Hogyan írjak könyvet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék írni egy eléggé furcsa pszihodrámát, de nem lenne túl durva, az alapsztori (nem mondok sokat nehogy lenyulják) az életem (valódi) alapkövével indul, azaz hogy eredetileg ikermagzat lettem volna de a másik felem meghalt mielött megszületett volna, innen érne véget a saját valóságom és alakítanám kedvem szerint a történéseket, hogy hallucinálok olyan helyzetekről ahol ő él és a dolgok kezdenek eldurvulni.

NA SZÓVAL!

Már próbáltam írni de valahogy az ötlet után egyszerűen elakadok az írásban, kifogyok az ötletekből, unalmas/béna vagy egyszerűen csak félkész lesz a "művem".

Tudnátok adni egy-két módszert/ötletet az íráshoz?



2015. dec. 21. 01:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudnék, de... tudod, felek hogy lenyulod a otletem, szoval nem teszem. :P
2015. dec. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Konkrét segítséget sajna nem tudok adni, de az ötletedről Stephen King Halálos árnyék c. könyve jut eszembe, ahol hasonló az alaptörténet. Ha még nem olvastad, szerintem olvasd el, részben azért, hogy ne legyen nagyon hasonló a te történeted ahhoz, illetve esetleg ötletet adhat, merre alakítsd a tiédet.

Ezen kívül Babits Mihály Gólyakalifa c. regénye is ötletadó lehet. Abban ugyan nem iker-történet van, de emlékeztet az általad felvázolt helyzetre.

2015. dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, én tudok segíteni :)

Gondold végig az elejétől a végéig a történetet, rakd le a főbb mérföldköveket és fordulópontokat, és máris hatalmasat léptél :) Így nem fogsz elakadni az írásban, mert mindig látod, mi a következő lépés. És sok sikert hozzá :D

2015. dec. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!