Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni önbizalomhiány...

Mit lehet tenni önbizalomhiány ellen?

Figyelt kérdés
Ha sokat dicsérem magam,pl tükör előtt vagy ilyesmi akkor egy idő után fog változni valami vagy mit lehet tenni?

2016. jan. 1. 22:55
 1/3 anonim válasza:

Minden fejben dől el.

Először magadat kell meggyőznöd arról, hogy igenis van olyan jó, mint mások.El kell fogadnod magad minden adottságoddal és hibáddal együtt.Meg kell békélned önmagaddal.Próbáld szeretni magad, mert azt mondják, ha magadat nem szereted, ne várd el másoktól, hogy ők szeressenek.

Én úgy vette észre, hogy a megerősítések jó hatással vannak az önbizalmam növekedésére.A tükör előtti módszer szerintem jó ötlet.

Emellett pedig szerintem igyekezz magadból a legtöbbet kihozni.Engem korábban rengeteget csúfoltak a külsőm miatt, bántottak, kigúnyoltak.Sokszor voltam emiatt magam alatt, de valahogy ösztönzően is hatott rám a negatív kritika.Engem ezek a megjegyzések sarkalltak arra, hogy igenis bebizonyítsam elsősorban magamnak és azoknak az embereknek, akik bántottak, hogy igenis nincs igazuk.

Ma már ezek az emberek nem lenézően, hanem irigykedve néznek rám és képtelenek elhinni, hogy ilyen lettem..És igazából nem haragszom rájuk, mert nekik köszönhetem, hogy azzá váltam, aki most vagyok.

Fontos, hogy ne hasonítsd magadat másokhoz, a legrosszabb dolog, amit tehetsz.

2016. jan. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia,bocs,hogy privátban is írok,de te régen nagyon félénk voltál? Ez később teljesen megváltozott? Mennyi időbe telt,hogy lettél olyan,amilyen? Hogyan változtál meg?
2016. jan. 17. 05:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Na ez mégse privátban sikerült,de sebaj :DDDD
2016. jan. 17. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!