Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell használni ezt a...

Hogy kell használni ezt a fajta öngyújtót?

Figyelt kérdés

[link]

ilyen téglalap alakú öngyújtó ezzel a tekerő résszel, de hogy kanóc van benne. Oké megtekerem és begyullad, de utána elég csak lezárnom égés közben?

Igen biztos teljesen hülyének néztek de soha nem volt még ilyenem (kaptam) és nem tudom hogy kéne, nem akarom felgyújtani vele a lakást :D

köszi ha válaszol valaki!



2016. jan. 22. 21:10
 1/4 anonim válasza:
0%
Ha rámszavasztok szavazáskor, akkor megígérem, hogy 18 év alatt a gyerekeknél tilos legyen az öngyújtó használata és tartása.
2016. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elmúltam 18, csak soha nem cigiztem és a közelében sem voltam semmi ilyesminek az allergiám miatt de benézte egy bizonyos valaki és öngyújtót kaptam. De megtartom mert szép, és a füstölők begyújtására pont alkalmas. És most kérlek valaki válaszoljon a kérdésre. :)
2016. jan. 22. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Benzines öngyújtó.

Felnyitod a tetejét, a kerék megforgatásával szikrát adsz a benzinnel átitatódott kanócnak és az égni kezd. Ha már nem kell a láng, egyszerűen rázárod (rácsapod)a kupakot.

A benzint kifogyás esetén (szikra és kanóc van, láng nincs) pótolni kell. (kisebb fémpalackban lehet kapni öngyújtó benzint)

Idővel a szikrát adó tűzkő elfogy (elkopik) újat kell belerakni. (Kanóc van, benzin van, de szikra nincs. A kerék megszorul, nem szabad erőltetni, mert a nyomórúgó tönkremegy) A Nemzeti Dohánybolt árulja a tűzkövet is.

Idővel a kanóc is elfogy, pótolandó (szintén ND)

A gyújtót mindig zárt fedéllel kell tárolni (hogy a benzin ne párologjon el)

A Te használatodban a benzin utántöltés lesz a gyakoribb. A tűzkő sokáig, a kanóc meg nagyon sokáig fog kitartani...

2016. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm!!! :)
2016. jan. 23. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!