Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék elvonatkoztatni,...

Hogyan tudnék elvonatkoztatni, elvonni a figyelmem egy adott helyzetről?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy fogalmazzak. Nagyon lámpalázas típus vagyok, ha egyszer rámjön, hihetetlenűl látszik ettől csak mégrosszabb.

Szeretnék olyankor másra gondolni és uralkodni felette, hogy ne kerekedjen rajtam felűl és pánikoljak be.

Ide tudnám sorolni a "szerelmi légyott" -ot is (annyira fura ez a kifejezés), abban a pillanatban jobban bele kéne élnem magam, ez pont az ellenkezője, de mégiscsak ugyanaz a problémám, nem tudok felül kerekedni az érzelmeimen. Ha egyszer unom akkor unom. Nem tudok belelendülni, hogy ez most igenis jó lesz!

Talán emiatt lehet az egyik beteges tulajdonságom is, amivel annyira nehezen tudok együtt élni, túlzottan maximalista vagyok, betegesen. Ha tele írok egy oldalt és elírok egy betűt, vagy nem szép, azonnal kitépem a tömött oldalt és elkezdem újra írni. Emiatt egyszer nem sikerült beadnom az egy évig írt olvasónaplóm, mert akárhányszor kész lett újra kezdtem. A suliba nem tudok órán dolgozni emiatt. Túl gyorsan írok, csúnya lesz, ezért már nem is dolgozok órán otthon pótolom be az anyagot, hogy legyen időm rá rendesen. Már próbáltam nem foglalkozni vele és úgy hagyni, de egyszerűen nem megy. Addig nem nyugszom amég ki nem javítom. A lámpaláznál ugyanez a helyzet, nem tudok megnyugodni akármennyire próbálok annál stresszesebb vagyok. 20 L


2016. jan. 25. 21:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!