Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mosogatás Németországban?

Margaréta0025 kérdése:

Mosogatás Németországban?

Figyelt kérdés
Németországba szeretnék kimenni dolgozni, nyelvtudásom nulla! (tudom így elég nehéz) de mosogatónak szeretnék ki menni. Esetleg aki volt már kinn vagy jelenleg is kijár? És tud megbízható biztos helye kint? Az kérem ossza meg itt. Nagyon örülnék ha Cloppenburgba is akadna ilyen munkalehetőség, de persze Németországon belül bármi jó!

2016. jan. 31. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez maga a csapda , átverős munkaközvetítő vagy kínai étterembe gályáztató fog veled elbánni . Kizárólag jó ismerős mellé menj ki ha egyáltalán létezik . A szerződést ha íratnának elolvasni értelmezni hogy tudnád ? Eleve kiszolgáltatod magad , a törvényeket sem ismered és csak rábabrálsz ezért .Nem mennél hivatalos helyre és a pénzt se kapnád meg . A migránsokat tavaly óta támogatják előnyt élveznek nyugaton az európai melót keresőkkel . Húsiparba építkezésekhez toboroznak jelentkezőket , napi 15 órában heti 6 nap , nyomi körülményekért 1100 euróért . A végén az mégis 800 de azt se adják oda ... Felejtsd el , ez rég nem a 60 -as évek .
2016. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, nincs ismerősöm aki kint dolgozna mosogatóként és mivel tudom hogy sok az átverés így a kérdésbe benne volt hogy aki tud megbízható állást ilyen téren írja le a cég nevét... nem most azonnal kéne munka hanem egy fél éven belül. addig ha valaki tud jó helyet és segítene azt megköszönöm. Aki hasonlókat akar írni h erre semmi esély az kérem inkább ne írjon...
2016. jan. 31. 19:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig baromira hasonlókat fogok írni én is. Átgondoltad te ezt egyáltalán? Úgy akarsz kimenni Németországba, hogy nem tudsz németül, így nem tudsz kommunikálni sem. Elmész a boltban és az eladó beszél hozzád mit fogsz csinálni? Megmondod neki magyarul, hogy bocsi, de nem beszélem a nyelveteket?

Rágyúrsz szerintem 2-3 évet tanárral eljuthatsz olyan szintre, hogy ne ilyen mosogatásban kelljen dolgoznod. Egyáltalán tudod milyen az a munka? Nem hiába keresnek állandóan, mert nem bírják. 2-3 hónap alatt olyan lesz a kezed, mint egy 80 évesnek a sok gőztől meg ezektől. Ne hidd azt, hogy annyi az egész elmosogatsz pár tányért. Azt a pár tányér annyi, hogyha egymásra rakják kijön egy átlag ember magassága simán, ráadásul ez nagyobb éttermeknél csak egy adag szokott lenni.

Azt meg felejtsd el, hogy abból a fizuból te valaha az életben meg fogsz élni kint. Tudod mire elég az a fizu? Egy szobára meg számlákra. Viszont, ha akarsz félrerakni akkor már most felkészülhetsz arra, hogy legalább 6 vadidegennel fogsz egy házban élni. Egy olyan házban ahol normális esetben ketten szoktak élni. Ismerősöm csak egy másik lánnyal osztozkodott a szobán, egy nap arra kelt fel, hogy már nincs lakótársa. Ahogy csomó ruhája sincs, csomó értékes cucca meg a spórolt pénze sincs már meg. Annyi volt a szerencséje, hogy egyből mentek a rendőrségre feljelentést tenni és még Németországon belül elkapták és így visszakapta a cuccait. Szóval arra is felkészülhetsz, hogy hiába spórolsz, valamelyik lakótársad nagy valószínűséggel le fogja nyúlni tőled.

Most megsértődhetsz, hogy senkiházi népművészeti edények vagyunk, mert leakarunk beszélni róla, de hihetetlenül fog hangzani, de segíteni akarunk neked, hogy ne te légy a következő, aki kiírja facebookra ,,ezek a köcsög németek átbasztak, mégse ilyen jó Németországban élni". Bőven elég van már belőlük.

Ha komolyan gondolod akkor meg ahogy írtam áldozz rá éveket a nyelv megtanulására és lehet olyan munkád amivel többet keresel, mint a mosogatással.

2016. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Semmiféle sértődésről szó nincsen... csak ezeket már annyi hasonló feltett kérdés válaszai között hallottam már, hogy erre nem vagyok kíváncsi.(ez nem azt jelenti hogy ezekkel nem értek egyet..) Viszont látom hibáztam hogy nem írtam bővebben a "tervemről". Tudom hogy nyelv nélkül kimenni teljesen felesleges és értelmetlen ANNAK: aki kinn akar élni! olyan állások érdekelnének ahol magyar csapatban dolgozhatnék én csak annyit kértem h ha valaki dolgozott már ilyen helyen az ossza meg velem mert el akarom kerülni hogy átverjenek. Arra várok hogy valaki olyasmit írjon ide hogy "szia én voltam kinn külföldön mosogatni... ennél a cégnél,még ha a körülmények nem is voltak a legjobbak fizetésem mindig megkapta. stb. Az hogy a legtöbb helyen nem tartják be a szerződésbe írtakat a napi nyolc óra helyett 12őt kell dolgozni, az hogy sok emberrel kéne osztozkodni a szobán... ezek mind nem érdekelnek!!!!! ezekkel tisztában vagyok hogy külföldön sincs minden kerítés kolbászból!!! Azzal is tisztában vagyok hogy az ilyen munkát végzők fizetése édes kevés hogy abból kint megélhessek!!! De ez cseppet sem érdekel, mert NEM AKAROK kint élni!!!! Itthon dolgoztam már öntödében! 12 órában hétfőtől szombatig, szalagon és a nehéz fém alkatrészeket dobálta fel a szalagra megállás nélkül egész nap csak egyszeri 5-10 perces szünettel szóval nekem nem büdös a munka!!! és ha azt bírtam egy évig szerintem a mosogatás is menne! És hozzá teszem egy 49 kilós nő vagyok, és néha férfiak munkáját végeztem! Szóval nem fog leesni a gyűrű az ujjamról!

Komolyan csak annyit kérek h ha valaki dolgozott megbízható cégnél kinn külföldön mosogatóként az kérem írjon nekem. Olyanok nem érdekelnek hogy nagyon kemény meg 12-14 órákat kell dolgozni. Ha rendesen fizetnek legalább 800-900 eurót már érdekel!!! A többi ne érdekel!!!

2016. febr. 3. 19:32
 5/15 A kérdező kommentje:
Ui.: tudo h a 800-900 euros fizu nem "rendes megfizetés" de ha annyit fizetnek is érdekel!
2016. febr. 3. 19:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem akarsz kint élni? Akkor műszak végén mindig szépen hazautazol Magyarországra, aztán a következő műszak kezdésre meg visszautazol? Így tudnál csak úgy dolgozni, hogy nem élsz kint. Vagy mégis mi az elképzelésed? Nem költesz semmire és félrerakod a fizut? Na, ez nem fog pont menni. Ez olyan dolog, ami csak elméletben szokott működni. Gyakorlatban nem. Ahogy írtam, ha komolyan akarsz Németországban dolgozni, akkor áldozd rá az időt és tanuld meg legalább valamennyire a nyelvet, mert különben úgy átvernek, hogy még a hazaútra se lesz pénzed és csövezned kell (számtalan cikkben mutattak be ilyen embereket).
2016. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én bízok benne hogy vannak megbízható cégek akik nem vernek át! Ezek elérhetőségét várom! A munkavégzés keménysége nem kizáró ok. Magyarországon is ugyan úgy kidolgoztatják az embert ha nincs jó szakmája, végzettsége. csak kint ezt a "csicska munkát" meg is fizetik! (persze magyar viszonyokat nézve) Nem tudom a nyelvet és nem is áll szándékomba megtanulni mert soha nem vágytam hosszú távra külföldre... csak pár hónapra lenne szükségem hogy ne itthoni minimálbérrel kaparjam össze a kívánt ősszeget! Persze lehet mondogatni hogy mennyek el nyelv suliba, tanuljam a nyelvet egy két évig.... de honnan tudjátok hogy van e rá lehetőségem és időm! Hogy nem egy olyan helyzetbe vagyok kényszerülve hogy ezt ne tehetem meg!!!! Természetesen hülye nem vagyok ha tehetném tanulnám a nyelvet és csak utána gondolkoznék külföldi munkában...

Ilyen szempontból két féle ember létezik, aki tudja a nyelvet és kint akar versenyképes állást betölteni akár későbbiekben kintéléssel együtt, vagy vannak azok az emberek akik otthon "csicska munkát" végeznek minimálbérért és ugyan a nyelvet nem tudják viszont dolgozni jól tudnak, és kimennének "csicska munkát" végezni dupla annyi fizetésért külföldre! Én utóbbiba tartozom! Lehet itt mondogatni hogy előbb tanulj vagy csináld ez csináld azt.... én nem tanácsot kérek hanem MÉG EGYSZER mondom olyan külföldi éttermek elérhetőségét amik nem húznak le és az ígért pénzt kifizetik! KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

2016. febr. 4. 00:07
 8/15 A kérdező kommentje:

"Nem akarsz kint élni? Akkor műszak végén mindig szépen hazautazol Magyarországra, aztán a következő műszak kezdésre meg visszautazol? Így tudnál csak úgy dolgozni, hogy nem élsz kint. Vagy mégis mi az elképzelésed? Nem költesz semmire és félrerakod a fizut?"



erre csak annyit reagálnék hogy nyilván kint magyarokat foglalkoztató cégeknél vannak minimális összegért szállások (még ha 20an is lennénk egy szobába) ne nézzük egymást hülyének, persze műszak végén Magyarország majd vissza németbe... valószínű!!! Mért olyan nehéz felfogni hogy vannak olyan emberek akik nem akarnak végleg kimenni, és lehet hogy egy fél évet kinn lennének külföldön majd soha többet nem mennének vissza.... és igen csak a minimális dolgokat költeném magamra ami olyan 50-61 euróból ki jön egy hónapba! én fél év max egy évben gondolkodnék kinn.... és ha ez maga lenne a pokol is jobban megérné mint Magyarországon.... Ne hinném hogy nehezebb lenne mint egy öntödében szalagra dobálni fel megállás nélkül a kiöntött alkatrészeket 12 órába úgy hogy megállás nélkül meg az arcodba a forró levegő!

2016. febr. 4. 00:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem te kicsikét se vágod a németországi dolgokat.


,,Nem tudom a nyelvet és nem is áll szándékomba megtanulni mert soha nem vágytam hosszú távra külföldre"

Nem akarod megérteni, hogy a nyelvtudás nem azért kell, hogy kint élj életed végéig külföldön. Azért kell, hogy tudj dolgozni. Nyelvtudás nélkül már esélyed se lesz, mivel ugyanúgy ott vannak a menekültek, akik minden nyelvtudást nem igénylő munkát elvállalnak, velük meg nem fogsz tudni versenyezni, mert olyan olcsón te nem fogsz dolgozni, amennyiért ők.


,,csak pár hónapra lenne szükségem hogy ne itthoni minimálbérrel kaparjam össze a kívánt ősszeget!"

Kinti minimálbérből se fogod tudni összekaparni a kívánt összeget. Ez magyar netes legenda, hogy te kimész mosogatni és több százezer forinttal térsz haza. Pár hónap alatt nem is nagyon szokta megérni kimenni, csak, ha olyan szakmában mész ki dolgozni. Pl: hegesztő. Mosogatni fölösleges kimenni pár hónapra. Vannak kint ismerőseim, akik jóval többet keresnek, mint amennyit a mosogatásért kapnál és ők se nagyon tudnak félrerakni, pedig nem szórják a pénzt. Akkor mosogatásért járó fizuból te mégis miként akarnál félrerakni.


,,Persze lehet mondogatni hogy mennyek el nyelv suliba, tanuljam a nyelvet egy két évig.... de honnan tudjátok hogy van e rá lehetőségem és időm!"

Időd lenne rá, csak nem vagy rá hajlandó időt szánni. Mindig ezzel szoktak jönni, hogy azért akarnak kimenni külföldre nyelvtudás nélkül, mert nincs rá idejük megtanulni a nyelvet. Különös, sokan mások 8 meg 12 órás műszakok mellett megtudják tanulni a nyelvet mielőtt kimennek dolgozni. Ráadásul ők önerőből, tanár nélkül. Te is ahelyett, hogy itt magyarázkodsz miért nem akarod megtanulni a nyelvet, annyi idő alatt már önerőből áttudtál volna venni pár leckét egy német nyelvkönyvben Pl.: PONS.


,,Ilyen szempontból két féle ember létezik, aki tudja a nyelvet és kint akar versenyképes állást betölteni akár későbbiekben kint éléssel együtt, vagy vannak azok az emberek akik otthon "csicska munkát" végeznek minimálbérért és ugyan a nyelvet nem tudják viszont dolgozni jól tudnak, és kimennének "csicska munkát" végezni dupla annyi fizetésért külföldre!"

Aztán hazajönnek, mert rájönnek hiába keresik meg forintba dupláját, abból soha a büdös életben nem fognak félrerakni annyit, hogy megérje kint dolgozni. Szerinted miért keresnek állandóan embereket az ilyen munkákra? Ezért mondom, hogy te nem vagy tisztában a németországi helyzettel.


,,MÉG EGYSZER mondom olyan külföldi éttermek elérhetőségét amik nem húznak le és az ígért pénzt kifizetik!"

Én meg még egyszer elmondom, hogy nyelvtudás nélkül baromira le fognak húzni téged és a pénzt se nagyon akarják majd kifizetni. Mit olyan nehéz megérteni ezen?


,,erre csak annyit reagálnék hogy nyilván kint magyarokat foglalkoztató cégeknél vannak minimális összegért szállások"

Igen, ezek olyan minimális összegek, hogy elég sok pénzedet elviszi, főleg, hogy rendszerint ezeket túlárazzák és önerőből találsz sokkal olcsóbb és jobb szállást. Ja, bocs, elfelejtettem, hogy vannak kifogásaid miért nem akarod megtanulni a németet.


,,és igen csak a minimális dolgokat költeném magamra ami olyan 50-61 euróból ki jön egy hónapba!"

Mondom én, hogy nem vagy tisztában a németországi dolgokkal. Meséld már el, hogy neked a kaja, tisztálkodási költségek és egyebek miként jönnek ki 50-61 euróból? :D Vagy nem akarsz fürödni, egy ruhát hordani ugyanazzal a fehérneművel és fénnyel táplálkozol majd csak? A szállási díjon és a számlákon kívül csak így tudom elképzelni, hogy kijönnél egy hónapra 50-61 euróból.


,,és ha ez maga lenne a pokol is jobban megérné mint Magyarországon...."

Jaj, úgy szeretem az ilyeneket. :D Mikor mindenki azt hiszi, hogy Magyarország a pokol és kimegy valamelyik külföldi országba, akkor az egyből jobb is lesz. Elárulok neked valamit: kint nyelvtudás nélkül sokkal rosszabb lesz neked. Ezért próbálom megértetni veled, hogy vedd a fáradságot és tanuld a német nyelvet ahelyett, hogy kifogásokat keresel. Akkor tényleg jobb hely Németország, addig viszont sokkal rosszabb lesz számodra. Szar itthon élni minimálbérből? Na, ugyanolyan szar lesz Németországban élned minimálbérből is. Azzal meg megint ne gyere, hogy te nem élnél kint, csak pár hónapra mész ki. Azalatt a pár hónapban is kint élsz.


,,Ne hinném hogy nehezebb lenne mint egy öntödében szalagra dobálni fel megállás nélkül a kiöntött alkatrészeket 12 órába úgy hogy megállás nélkül meg az arcodba a forró levegő!"

Nem lenne nehezebb, hanem ugyanilyen körülményeid lennének a mosogatói munkával. Megállás nélkül kell mosogatnod forró vízben a tányérokat, a gőz folyamatosan megy az arcodba, pakolgatnod egyszerre a többi kilónyi tányért, amit, ha eltörsz még ki is kell fizetned, ha pedig nem vagy elég gyors, akkor ordibálnak veled és mindezt napi 8-12 órán át kellene elviselned. Nem tetszenek az itthoni munkakörülményeid, ezért kiakarsz menni Németországban ugyanilyen munkakörülmények közé dolgozni. Megmagyaráznád, hogy ennek mi értelme lenne így? Anyagilag se érné meg jobban, mert nem fogsz te annyit keresni, hogy félretudj rakni.

2016. febr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már itt élek pár éve (mármint Németországban), a következőket tenném hozzá:


- minimális nyelvtudás nélkül a kutyának sem kellesz.


- nincs ingyen ebéd, sőt, semmi nincs ingyen.


- aki esetleg ismer tényleg megbítható munkát, az nem egy megbízhatatlan vadidegennek fogja ajánlani, hanem valaki olyannak, akiért felelősséget vállal.

2016. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!