Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mosogatás Németországban?

Margaréta0025 kérdése:

Mosogatás Németországban?

Figyelt kérdés
Németországba szeretnék kimenni dolgozni, nyelvtudásom nulla! (tudom így elég nehéz) de mosogatónak szeretnék ki menni. Esetleg aki volt már kinn vagy jelenleg is kijár? És tud megbízható biztos helye kint? Az kérem ossza meg itt. Nagyon örülnék ha Cloppenburgba is akadna ilyen munkalehetőség, de persze Németországon belül bármi jó!

2016. jan. 31. 16:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem azért akarok kimenni németbe mert nem tetszik az itthoni munkakörülmény, a nyelvet nem lustaságból vagy időhiányból nem tanulom.... vicces olvasni hogy azt hiszed tudod milyen helyzetbe vagyok és mindent próbálsz megmagyarázni... Mert azt csinálod, meg mondod mit kéne tennem. Tudom hgy nehéz ilyen helyre bekerülni most a migránsok miatt és nehezen találok valakit aki ha tud is "egbízható" helyet eg is osztaná velem... de tudom hogy vannak ilyen helyek... és reménykedek... én csak annyit kértem hogy ezt a felesleges papolást mellőzzük, tisztában vagyok azzal hogy amit mondasz az mind igaz, de tudom hogy null nyelvtudással is ki lehet jutni és ha már a fizetésem dupláját megkereshetném vele elég lenne... nem várom a csodát hogy majd napi 8 órába 1100-1300 eurót keressek... tudom hogy ahhoz jó nyelvtudás vagy szakma szükséges.... de tudom hogy van olyan lehetőség úgy kijutni dolgozni ahogy én szeretném és reménykedek hátha valaki ír valami jót. ha nem így jártam szerintem ez ne a te problémád legyen :) köszönöm
2016. febr. 5. 18:42
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"a nyelvet nem lustaságból vagy időhiányból nem tanulom"

A németországi munkáltatót kurrvára nem érdekli, milyen kifogásod van. Ha nem beszélsz németül legalább egy kicsit, akkor nincs munka.


"Mert azt csinálod, meg mondod mit kéne tennem."

Próbálunk segíteni. Rávilágítani, hogy nem úgy működnek a dolgok, ahogy elképzeled, és hogy mopcskosul rá fogsz pacsálni, ha esetleg mégis belekezdesz valami hülyeségbe.


"ha már a fizetésem dupláját megkereshetném vele elég lenne..."

Elég? Mire? Nincs ingyen szállás, nincs ingyen étel, nincs ingyen munkábajárás. Sőt, olcsó sincs, ezek pénzbe kerülnek. Meg még egy csomó minden, amire most nem is gondolsz.


"nem várom a csodát hogy majd napi 8 órába 1100-1300 eurót keressek..."

Ez nem csoda, ez egy szakképzetlen dolgozó havi nettó bére - ha munkaközvetítőn keresztül dolgozik napi nyolc órában. És tudod, mire elég? Egy ember önállóan éppen meg tud élni belőle, ha nagyon-nagyon összehúzza magát.


"tudom hogy ahhoz jó nyelvtudás vagy szakma szükséges..."

Rosszul tudod. Ismét. Ehhez mindössze minimális nyelvtudás szükséges.


"de tudom hogy van olyan lehetőség úgy kijutni dolgozni ahogy én szeretném"

Ismerek ilyen "munkát" és még az ellenségemnek sem ajánlanám. Hiába kapnál papíron ezer eurót havonta, ha sosem kapod meg, ha mindenféle kifogásokkal levoonnak belőle egy csomót minden hónapban, ha nem tudsz ügyvédhez fordulni mert be sem jelentenek, ha beteg leszel egyszerűen kitesznek és nem lesz hova menned, kihez fordulnod - és még orvoshoz sem tudsz menni, mert nincs egészségbiztosításod sem.

2016. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

,,a nyelvet nem lustaságból vagy időhiányból nem tanulom"

Hát pedig pont amiatt nem tanulod. Ahogy írtam azt az időt, amit itt kifogás keresésre felhasználsz bőven felhasználhatnád nyelvtanulásra, csak te nem akarod ,,nem akarok kint élni" kifogás miatt. Ahogy írtam bőven vannak olyanok, akik 12 órás műszak mellett tanulták meg a nyelvet és mentek ki. Ehhez viszont akarnod is kell, amit te nem akarsz.

,,én csak annyit kértem hogy ezt a felesleges papolást mellőzzük"

Ez nem papolás, csak közöltük a tényeket, amik nem tetszenek neked. A papolás inkább tőled van, hogy miért nem akarod megtanulni a nyelvet.

,,a fizetésem dupláját megkereshetném vele elég lenne"

Mire? Mire lenne elég a fizetésed duplája? Németországban teljesen más árak vannak. Ne az itthoni árakkal számolj, kint nem csak a fizetés, de az árak is többek. Hiába keresed meg Ft-ba a dupláját, ha fele olyan jól se fogsz élni.

,,nem várom a csodát hogy majd napi 8 órába 1100-1300 eurót keressek... tudom hogy ahhoz jó nyelvtudás vagy szakma szükséges"

Ezért próbálnánk megértetni veled, hogyha vennéd a fáradtságod és azt az időt, amit önmagad sajnáltatására áldozol inkább áldozd a német nyelv tanulásába. Ugyanis ez az egész már átment önmagad sajnáltatásába, hogy neked milyen rossz, stb.

,,de tudom hogy van olyan lehetőség úgy kijutni dolgozni ahogy én szeretném"

Van bőven ilyen lehetőség, ha átakarod veretni magadat és bőgve hazakullogni, hogy az összes pénzedet lenyúlták, mert nem értetted meg a szerződést. Aztán szerencsés esetben csak stoppolni fogsz hazáig vagy a családoddal hitelt vetetsz fel, hogy hazatudj menni.

2016. febr. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A "tudom h jó nyelvtudás vagy szakma kell hozzá" itt nem a mosogatásra értettem :)

Hát akkor köszönöm szépen a "jó tanácsokat" de nem értem mért akarsz ennyire meggyőzni :) Ismerek olyan embert aki ki ment Németországba húsüzembe Magyar-Néet céghez dolgozni és semmi nyel nem kell hozzá (és ég is ha van szabadideje akkor elmegy vásárolni járkál erre arra.... szóval nyelvtudás nélkül se áll meg a világ, nem döglik éhen..stb) minimális összeget kell fizetnie a szállásért... Ne hiszem el hogy ilyen lehetőség nincs a mosogatásban.... (mielött egkérdeznéd mért nem megyek oda dolgozni, meg van rá az okom... személyes dolog nem magyarázom el) de szerintem ezt befejezhetnénk mert úgy se fogsz megérteni nem is várom... ha esetleg össze jön valami és összejön amit akartam közzé fogom tenni ;)

2016. febr. 8. 11:51
 15/15 anonim ***** válasza:
Kimentél végül?
2023. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!