Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy nem vagyok...

Miért baj az, hogy nem vagyok vallásos?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem vagyok ateista, tehát isten létezését nem zárom ki teljesen.Nem tekintem magam vallásosnak se mivel még egyszer sem voltam még templomban életem során,a Bibliát még egyszer sem nyitottam ki és nem is nagyon tudom, hogy miről szól, csak azt tudom,hogy a keresztények szentkönyve.Ez az egész onnan ered, hogy az ukrán/orosz származású családfámat/őseimet erős ateizmus jellemezte a kommunizmus idején,szóval ezért vagyok vallástalan,és ezért sokan lenéznek és bunkónak tartanak.Ja,és még néhány kérdés:A keresztényeknek,miért a kereszt a jelképe?A Bibliában írnak valamit az evolúcióról?(érdekel a téma)Emellett, miért probléma ez az egész?

2016. febr. 6. 12:19
 1/8 anonim válasza:
56%

Az emberek 90%-a nem vallásos.

21.században élünk.

2016. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Én sem vagyok keresztény, de a kérdéseidre a válasz:


1. Krisztus KERESZtre feszítéséről bizonyára hallottál...

2. Nem.

3. Nem probléma, mindenki lekakilja.

2016. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Miert...ki a szar vallasos?? ..egyre kevesebben. Nyilvan olyan kozegben mozogsz.
2016. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
58%

Az nem baj, hogy nem vagy vallásos, sőt ez inkább pozitív.

Ha valamivel baj van, akkor az sokkal inkább, hogy semmit nem tudsz a témakörről. Hogy azért vagy ateista, mert sose foglalkoztál a témával, nem azért, mert szerinted ez a témában az egyetlen racionális nézőpont.

Kezdj el utánanézni.

Első körben ajánlom a youtubon egy bizonyos Hemant Mehta videóit:

https://www.youtube.com/watch?v=OddQmMEYhvY

(Néha felületes és pontatlan, de cserébe nagyon könnyed stílusa van.)


Ajánlott olvasmányok (első körben):

Richard Dawkins: Isteni Téveszme

Sam Harris: Tények és Keresztények

2016. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem baj ,ha nem vagy vallásos.


Max. a térítő fundamentalistáknak.


"A keresztényeknek,miért a kereszt a jelképe?":


Mivel KERESZTények. :D


"A Bibliában írnak valamit az evolúcióról?"


Konkrétabban nem ,de a mostani civilizáció előtt volt egy teljesen más.

Szóval maga a föld több milliárd éves lehet ,míg a mostani civilizáció egészen pontosan 5776 (a hilél féle héber kalendárium szerint) éves ma (2016).


"Emellett, miért probléma ez az egész?"


Baromság.

Ne is foglalkozz velük.

Nem gond az ,hogy nem vagy vallásos ,vagy épp ún."világi" ,azaz szekuláris.


Üdv: egy vallásos zsidó

2016. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
9%
Istent azert nem latjuk mert O lelek.A levegot es az elektromossagot sem latjuk es megis leteznek!Szerinted ha nem letezne Isten miert mennenek papnak/szerzetesnek az emberek egyresze?Nyilvan,hogy az osszes ember vilagi eletet akarna elni,de nemelyeket Szentlelek megerint es valalljak a betegek szolgalatat eletuk kockaztatasa aran is es tisztasagi fogadalmat is tesznek...Tanacsolom,hogy vallj hivove! Isten szoval es cselekedettel teremtette a vilagot!
2016. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincd benne semmi az evulociorol mertt ugy tartják isten csak ugy puff megteremtette az embert a kereszt meg azért a jelképük mert jézus keresztere feszitették
2016. ápr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Garpe ***** válasza:

Teljesen rendben vagy.

Csak akkor probléma, ha nem szekularizált vagy ateista emberekkel vagy körül véve; például: fundamentalisták a rokonaid vagy netán egyházi iskolába/munkahelyre jársz. Érdekes egyébként elolvasni ezeket a szentiratokat (pl.: Biblia, Kurán...), mivel kívülállóként érdekes és netán tanulságosak lehetnek.


Én egy könyvet javaslok ami elég objektív megközelítése a témának:

Helmuth Von Glasenapp: Az öt világvallás


Ha mélyebben érdekel a vallás téma objektív megközelítésben javaslom a vallástudományt (a facebook "Vallás Tudomány Magyarországon" csoportjában biztos segítőkészek lesznek ;) ). Ha csak a keresztény világ érdekel akkor a hittan/teológa, vagy keresztény történet/hagyomány.

2016. máj. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!