Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki PCOS-al kapcsolatban...

Valaki PCOS-al kapcsolatban tudna tanácsot adni? Múlthéten igazolta az orvos ultrahanggal. Rendszertelen menzesz miatt mentem el 19 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Nagyon félek hogy elfogok hízni. 173cmhez most 62kg vagyok. Elkezdtem mozogni kiiktattam az étrendemből a cukrot. Hormonvizsgálatot kért a doki sajnos a betegség miatt nem rendszeres a menzeszem és csak akkor tudok elmenni ha megjön(3.napján) Tanácsokat szívesen elfogadnék.
2016. febr. 7. 19:12
 1/1 Sidd válasza:

Szia Kedves Leányzó,


Aggodalomra nincs semmi ok, kezelhető !

Nagyon oda kell figyelned a szénhidrát beviteledre az életed hátra levő részében. Diatetikus szokta erősen javasolni a 160 gramm/nap CH bevitelt, amit szépen el kell osztani 5 - 6 étkezésre. Emelett a heti 3 - 4 alkalommal kéne valamit mozogni minden héten és segit "kordában tartani" a PCOS tüneteit. ( amit valószinüleg már az Endokrinológus el is magyarázott neked )

Elhizni nem fogsz, ha az étrendre figyelsz, ritkán csalsz.

2016. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!