Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oka, hogy a...

Szerintetek mi az oka, hogy a marijuana illegális amíg az alkohol legális?

Figyelt kérdés

#marihuána #legális #marijuan #illegália
2016. febr. 11. 11:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A tudatlansag. Alkoholt is ugyanugy lehet otthon kesziteni (raadasul sokkal rosszabbat, mint normalis korulmenyek kozott), tele van az orszag (meg mas orszagok is) alkoholistakkal, de az alkohol 'a kulturank resze'. Nyilvan...
2016. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
Jobb a marketingje.
2016. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2016. febr. 11. 11:49
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg érdekes, hiszen fűből -vagyis a hatóanyagából a THC-ból- nincsen halálos adag, míg egy gyengébb szervezet simán belehal egy liter töménybe. Az alkohol fizikai függőséget is alakít ki, a fű nem. Valamint sokkal súlyosabban épül le egy alkoholista, mint az, aki sokat szív. Szerintem ennek kizárólag valami régi időkre visszamenő kereskedelmi, gazdasági és politikai okai lehetnek.
2016. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam illetve ezért nem is értem, hogy miért van így. Én biztos, hogy az alkoholt hamarabb tiltanám be. Bár mivel már az alkohol legális így valószínűleg én nem tiltanám be, de ha már ez legális akkor a füvet is legalizálnám.
2016. febr. 12. 11:20
 6/18 Phoney ***** válasza:

Az az apró történelmi tény, hogy az alkoholt még soha nem sikerült tartósan betiltani, a marihuánát meg igen. Nem olyan bonyolult ez, mint amilyenné szeretnéd tenni. Mint ahogyan az sem, hogy a füvet miért ezerszer könnyebb betiltani és üldözni. (Sokkal kisebb népszerűség, sokkal könnyebben kontrollálható alapanyag.)


Szóval gyakorlatilag az a kérdésed, hogy ha az alkoholt nem tudják betiltani, akkor mérnem engedélyezik mellé a füvet is.

2016. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kisebb a népszerűsége? :D Hol? Én szerintem több embert tudok felsorolni aki füvezik, mint aki alkoholista... Sőt szerintem ha a te ismerettségi körödben szétnéznénk biztos találnánk ott is olyat aki füvezik, maximum nem vallja be, de csinálja.
2016. febr. 12. 13:43
 8/18 Phoney ***** válasza:
Hogy jönnek ide az alkoholisták? A felnőtt lakosság legnagyobb része szokott alkoholt fogyasztani. Szerinted füvezni mekkora része szokott? (Feltéve, hogy nem a 40 alatti budapestiek jelentik a magyar összlakosságot...)
2016. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nem az számít hogy neked mennyi füves ismerősöd van, hanem hogy az emberek hány százaléka szokott alkolhot fogyasztani és hány százaléka füvezni. Nyilván a felnőtt lakosság 99% már megivott legalább 1 sört az életében, míg a fűről ez nem mondható el, igen általában a fiatalok kipróbálják, de ha az összlakosságot nézed akkor csak 1 kis százaléka az embereknek próbálta. Szóval igen, az alkohol sokkal népszerűbb.


Nem véletlenül kérdezed meg a haverodtól, hogy "szívtál már füvet" nem pedig hogy azt hogy "ittál már sört"

2016. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ez annak is köszönhető, hogy a fű illegális és 2500-3000 körül mozog grammja. Ha az alkohol illegális lenne és egy doboz sör 10 ezer forint lenne akkor az alkoholról ugyan ez az eredmény jött volna ki.
2016. febr. 12. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!