Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha valaki nagyon...

Mit tehetek ha valaki nagyon átvágott? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy oldalon hírdettem 1használt telót, egy nő meg is vette tőlem, miután elpostáztam nem tetszett neki és követelte vissza a pénzét, (6500 ft) A pénzt egy kicsit késve de vissza utaltam,ez idő alatt bírósággal fenyegetett.Hiába kérem a telefonomat már lassan 2hónapja nem postázza,már az utóbbi 4 levelemre sem reagált. A legutólsó levélben azt írta hogy kérjem szépen,mert addig nem fogom megkapni.Hát nehogy már könyörögjek a sajátomért.A telefont mindenképp vissza akarom kapni.Szóval,ilyenkor mi a teendő??Köszi a segítséget!
2010. márc. 31. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.Tanultal a hibadbol.Ha bizonyitani tudod hogy ez igy megtörtént,fordulhatsz te magad birosaghoz.S ezt közölheted is a hölggyel.
2010. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az emailekkel tudok bizonyítani mindent.
2010. márc. 31. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Hmm..én is jártam hasonlóan, csak akkor én voltam a vásárló, előre utaltam a pénzt, és nem kött meg a termék. Sok-sok telefon, sms, e-mail után végül is bekamuztam, hogy voltam ügyvédnél, és másnap megy postán a fizetési meghagyás. Erre érdekes módon reagáltak...:S Kb 3 nap múlva megkaptam, amit akartam. Szerintem próbálkozz te is ilyesmivel, fenyegetőzz!
2010. márc. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De mit mondjak pontosan hogy hihető legyen?
2010. márc. 31. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:

nem tehetsz semmit. 20000 ft alatt nem foglalkoznak az üggyel, se a rendőrségen, se a bíróságon. ha a nőnek van egy kis esze, akkor tudja ezt, és bekamuzhatsz akármit, nem fogja elhinni.

én a helyedben nem küldtem volna vissza a pénzt, ő se tudott volna mit tenni ilyen "kis" összegnél...

akkor ő bánta volna meg hogy a netről rendelt valamit, ami aztán nem nyerte el a tetszését, így meg most te bánhatod, hogy -már bocsánat- rendes balek voltál, és visszaküldted a pénzt.

2010. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha tudod a hölgy címét, akkor küldj neki egy ajánlott-tértivevényes levelet, melyben leírod, hogy a levél átvételét követő öt nap áll nyitva, hogy egyéb követelés és kárigény nélkül visszajuttassa a telefont. Ha az öt nap eredménytelenül telik le, akkor a lakcíme szerint illetékességgel bíró elsőfokú bíróságon Fizetési meghagyás keretében érvényesíted a telefonod általad visszafizetett árát, a fizetési meghagyás kiállításával kapcsolatos költségeid és az eljárás egyéb díját. Emellett igényt tartasz a megfizetés napjáig kamatra is.


Mást nem nagyon tehetsz. De ezt lépd meg. Ha kell, egy kitöltött fizetési meghagyást is el tudok küldeni. :) Keress meg.

2010. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

tISZTELT X.Y.

Mivel ön a megvàsàrolt termékkel nem volt megelégedve,én annak az àràt visszafizettem,viszont a terméket nem kaptam vissza.Hosszas ,többszörös levél iràs utàn sem reagàlt,igy sajnalattal kell közölnöm,hogy ügyvédhez fordultam,s birosagi pert inditok .Tisztelettel,s utoljàra megkérem önt hogy utolso lehetöségként 5 napon belül postàzza le a terméket a cimemre,vagy az összeget a köv bankszàmlàra:xxxxxxxxxxxx

Amennyiben 5 napon belül nem történik meg a pénz àtutalàs,vagy a termék postàzàsa sajnos a birosàgi pert meginditom.

Kérem szives megértését !

Tisztelettel:

x.y.

2010. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Képzeljétek :) Írtam neki hogy egy párszor már megkértem küldje a telefont és most szólok neki utoljára hogy ha keddre nem ér ide a telefon akkor a címe szerinti illetékes bírósághoz fordulok,erre nini ma jött egy email hogy elküldte a telefon :) Kiváncsi vagyok rá hogy megkapom e :)
2010. ápr. 1. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!