Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék házilag füstgrán...

Hogyan tudnék házilag füstgránátot csinálni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 13:39
 1/2 anonim válasza:
100%

Ígérd meg hogy nem robbantod le az arcod mint én. EZ KOMOLY! :-(

Már nem látszik a nyoma, de nagyon be voltam szarva. Szóval ez IGEN veszélyes. Amúgy egyszerű: Salétromsó kell meg cukor. Negyven százalék salétrom és hatvan százalék cukor. A nehézség abban áll, hogy ezt össze kell karamellizálni. Vagyis össze kell olvasztani, mintha pörköltcukrot csinalnál. A kockázatok a következők: Nagyon nagyon forró! Ha tüzet fog szörnyű égési sérüléseket lehet szerezni, ez nálam sajnos tapasztalat.

Melegen az egész szinte robban. Ki szoktam porciózni wcpapír gurigájába, alá papírgalacsin tömítés. Tetejébe, mikor kissé kihűlt de még képlékeny, pár szál gyufát szúrok lépcsőzetesen. Úgy lehet majd meggyújtani mint egy petárdát. Vigyázz a melegtől nehogy beinduljon a gyufa!

A füstje nem folyt, édeskés.

Elvileg színezni is lehetne, angol forrás azt mondja "organic powdered dye". De nem tudom hol lehet szerves porfestéket kapni, meg hogy az mi. Ha lenne, melegen kéne belekeverni. Ha rájössz, írd ide légyszi hogy hol lehet beszerezni.


Remélem tudtam segiteni, és kérlek ne halj meg.

2010. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát nem válaszolt, lehet hogy meghalt.
2013. júl. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!