Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek malyik a leghatéko...

Szerintetek malyik a leghatékonyabb önvedélmi eszköz?

Figyelt kérdés

Mára már elég nagy a választék: boxer, gázpisztoly, gázspray, vipera, kés egyéb marok ütőfegyverek (taktikai toll, kobutan), én most a ti véleményetekre lennék kiváncsi.

Amit nézzetek: -KKVE-e?

-méret?

- Mennyire sértem meg vele a támadót?

-elérhetőség?

- mennyire nehéz használni?

Csak meggondolt, komoly válaszok érdekelnek!

Aki ír, kérem INDOKOT is írjon.

A válaszokat előre is koöszönöm!



2016. márc. 3. 18:53
1 2
 11/17 Rambo vezér ***** válasza:
71%
Szerintem a karambit a legjobb, mert nem KKVE, a sérülés mértéke rajtad múlik(megvágod a karját és túléli vagy kibelezed és belehal), bármelyik katonai boltban meg tudod venni és 1 hét alatt meg lehet tanulni használni.
2016. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

sztem jelenleg a zoraki r1 gg.

a kereskedelemben itthon kaphatóak kis töltetűek ,és gyengék,

sabre red,és fox labs az igazi gázspray.

2016. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Fegyver használat helyett tanulj meg inkább harcolni. Pl ha hirtelen pofán rúg valaki és ketté esel ő nyer. De ha megtanulsz egy harci stílust akkor nő a reflexed és ki tudsz térni.
2016. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

13:


Tisztelem azokat akik veszik a fáradtságot és van annyi tényleges érdeklődésük a dolog iránt, hogy megtanuljanak egy küzdősportot hosszú-hosszú hónapok vagy évek munkája alatt és azt olyan szintre fejlesszék, hogy a gyakorlatban is tudják használni.


De egyrészt nem mindenki fiatal, életerős férfi, mint te is valószínűleg, másrészt pedig rengeteg embernek a mindennapi élete és teendői mellett vagy nincs ideje ilyennel foglalkozni, vagy a fontossági sorrendben neki más tevékenységek, hobbik szerepelnek az önvédelem tanulásánál.


A mai napon elmész a boltba és veszel néhány gázsprayt, darabját kb 2 ezer forintért. Egyet elfújsz gyakorlásképp hogy lásd milyen messzire megy, mennyire kell vele célozni és max beleszagolsz hogy érezd milyen. Utána a zsebedben tartasz egyet-kettőt és már jobban vagy védve, mint a lakosság 99%-a, akiknek egyáltalán nincs még ennyijük sem.

A mai napon beiratkozol egy önvédelmi tanfolyamra. Mennyi pénzt, tényleges ezzel töltött munkaórát, hány hónapot/évet időt igényel hogy olyan szintre juss, hogy egy fiatal férfi ellen, aki látott már egy-két bunyót meg tudd magad védeni? A legtöbb ember számára túl sokat. Ezért nem is csinálják.

2016. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik vették a fáradtságot a válaszíráshoz!

#13: 2 éve krav-magázok elég durván :). Most szeretnék vhol elkezdeni MMA-zni, csak épp itt a közelben nem nagyon van sehol.(Emellett foglakozok mindenféle crossfit- és funkcionális edzéssel.)

#14: Remekül elmondtál mindent, de én azért azt hozzá fűzném, hogy a legtöbb esetben MI döntjük el , hogy mire használjuk fel az időnket.

-----

Ezt a kérdést amúgy nem azért írtam ki, mert indulnék bevásárolni a legközelebbi vadászboltba, hanem kiváncsi voltam (vagyok) , hogy ki mit tart a legjöbb SD eszköznek.

2016. jún. 1. 17:58
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

14:

Így van. De nem kell az élet minden kis apró területén hiper-szuper szakértőkké válnunk. A legtöbb embert nem érdekli az önvédelem ennyire. Venne egy gázsprayt, pisztolyt vagy hasonlót, nagy ritkán gyakorolna vele és használná amikor kell.


Ha autót szeretnél vásárolni, akkor sem mész el dolgozni egy autószalonba, aztán egy autószerelőhöz, aztán pedig diplomázol járműmérnökként, hogy megtaláld a legjobbat. Miért? Mert nem érdekel a dolog ennyire. És nincs ezzel semmi baj.

2016. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnos az a baj,hogy az önvédelmi eszköz is üzlet,tele átverésekkel.Ezért ezek terén is szert kell tenni,valami független ismeretre.Autót sem veszünk úgy,hogy nem nézünk utána.Meg aztán ugye,egy tanfolyamot is el kell végezni,hogy elhozhassuk saját keréken a kereskedőtől.
2016. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!