Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a leghatékonyabb eszköz,...

Mi a leghatékonyabb eszköz, módszer az angol nyelv tanulására?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Anyanyelvi környezetben élni.
2011. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem kivitelezhető. Kérhetek valami olyan tanácsot, ami olcsó és itthon is meg tudom csinálni?
2011. aug. 14. 11:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerezzél be hanganyagokat és ez menjen a háttérben, akkor is, amikor esetleg nem tudsz rá "konkrétan" figyelni. Például, amikor mosogatsz, vezetsz, takarítasz. Az a lényeg, hogy az agyad szokja a nyelvet. Nem kell egész nap, csak fokozatosan tologasd ki a határokat. Egyre jobban kifogod hallani a szavakat. Nem kell egyszerre 10 órákat hallgatnod, két óra elég, de ha ennyire nincs időd a félóra vagy óra nyelvi környezet is hatásos. Például én most a lakás első nagy szobájában csinálom a kerítés léceket, smirglivel lecsiszoltam, lepácoltam, most festem őket, de két rétegben fogom fel vinni a festéket. Kimondottan örülök, hogy csinálhatom, már alig várom, hogy mehessek festeni, mert ilyenkor a régi lemezjátszómat bekapcsolom és hallgatom a régi lemezen lévő angol nyelvleckéket, történeteket.:) Tehát ezzel azt akarom mondani, hogy nem feltétlen kell "konkrétan az angolnak leülni", csinálhatsz mellette mást is és úgy is tanulsz. Sőt szerintem sokkal spontánabb és lazább. Jobban behatolnak a tudatalattidba a szavak stb. :) Sok sikert!

u.i: De természetesen azt hozzá kell tennem, hogy ez mellett is leülök angolt tanulni, tehát amikor konkrétan leülök az asztalhoz és szavakat tanulok, olvasok, fordítok, gyakorlok, a számítógépemen is van hang anyagom, relaxa angol stb. Ez is nagyon jó. De mindig fel váltva tanulok, amikor elfáradok a magyarról angolra fordításra, akkor szöveget hallgatok, ha ebbe fáradok el akkor, csak olvasok stb..

2011. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az első hozzászólónak, ha valaki megtanulja az alapokat, és kikerül egy angol nyelvű, vagy az angolt jól beszélő országba (pl. Skandináv országok, Hollandia), akkor nyert ügye van.

Én valamikor kazettáról kezdtem el tanulni: "Czobor-Horlai: English by stealth", ez teljesen kezdő szintről indul. Tudomásom szerint ma is kapható, persze a kornak megfelelően már cd-n. Biztos ezen kívül is van jól használható hanganyag/tankönyv. Van Relaxa angolom is, de az nekem nem igazán jött be, bár embere válogatja... Nyilván nem mellőzheted a nyelvkönyveket sem, együtt, egymással kiegészítve kell használni e módszereket. A "Kis angol nyelvtan" c. könyvet mindenképp megemlítem, röviden, tömören, de érthetően mutatja be a legfontosabb nyelvtani szabályokat.

Ha anyagi helyzeted engedi, előnyös egy jó angoltanártól is órákat venni, bár én ezt csak nyelvvizsga előtt vettem igénybe. Az angoltanárról jut eszembe, ő ajánlotta az "1000 Questions 1000 Answers" c. könyvet is, a szóbeli vizsgára felkészítő verziót. Ennek is van már cd-s verziója.

2011. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Filmek angol nyelven, ha szükséges, akkor először magyar, majd angol felirattal, utána felirat nélkül.

Könyvek olvasása: először már magyarul ismert könyvek, majd ismeretlenek is.

Interneten fórumok keresése, először csak olvasás, majd írás is.

Valami ilyesmi. :)

2011. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!