Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Anglia vagy diploma?

Anglia vagy diploma?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok. Jogi, pszichológiai és politológiai kart jelöltem meg, azonban tudom, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni. Rengeteg év kemény tanulás után csak a jogi kar ad rögtön diplomát, és meg évekig nem találnék normális munkát. Ergo nem éri meg a befektetetést. A testvérem 2 éve kint él Angliában, és engem is kihívott. A lakásért nem kellene fizetnem, és minimum három hónapra találna nekem munkát. A szívem Anglia felé húz, mit javasoltak? Mit tegyek, menjek vagy maradjak?

2016. márc. 6. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Hagyj ki egy évet,menj ki,melóz,keress lóvét és tanuld a nyelvet. Utána döntesz.
2016. márc. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Minek akarsz olyan dolgot tanulni amivel szinte biztosan munkanélküliségre ítéled magad?
2016. márc. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Damn válasza:

Ha egyszer kikerülsz az iskolapadból, nagyon nehezen tudsz csak visszamenni. Most még (ha) van támogatásod otthonról, hogy tanulj akkor tedd inkább azt. Én az első diplomámat nappalisként, másodikat levelezősként munka mellett végeztem és iszonyat kemény volt.

Amikor a második diplomámat szereztem akkor kaptam egy állást Németországban, fél évre voltam a diplomázástól. Végül meggyőztem magam, hogy ha most kaptam volna kint állást később is kapnék. A diploma amit akkor szereztem csupán papírnak volt jó, mivel évek óta abban a szakmában dolgoztam. Viszont amikor kijöttem Angliába kiderült, hogy még az is ritka, ha valakinek van valami papírja, nem hogy kettő legyen belőle. Nem bántam meg, hogy Németország helyett megszereztem a második diplomámat mert igaz, hogy csak papír, de ennek köszönhetem a gyors előrejutást a munkahelyemen ami többszörösen visszafizette már azt az időt amit Németországban megkereshettem volna ezidő alatt.


Ha kikerülsz a suliból, életed hátralévő részében úgyis csak dolgozni fogsz.


Szerintem tanulj, az mindig érték.

2016. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Damn válasza:
Bocsánat, kicsit összevissza fogalmaztam. Csak ajánlatot kaptam Németországból amit a tanulásért nem vállaltam el. így helyes. :)
2016. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Ez a három szak érdekel. Én úgy hiszem, hogy felesleges lenne olyan szakra mennem, ami nem érdekel, nem szívesen csinálnám. Szeretnék diplomát, de itthon biztosan nem ér semmit. Ha nincsenek neves jogászok a családban, nem érek semmit a diplomával itthon. Elbeszélgettem a családdal és a tanárokkal. Jelenleg arra a döntésre jutottam, hogy kimegyek 3 hónapra nyelvet tanulni, elvégzem a diplomát és kimegyek. Angliában biztos szükség van jogászokra, vagy pszichológusokra. :) Köszönöm mindenkinek a választ! Ment a zöld kéz.
2016. márc. 8. 17:57
 6/7 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: Megkérdezhetem, hogy milyen szakokat végeztél? Milyen képesítésed van?
2016. márc. 8. 18:01
 7/7 Damn válasza:

Mai nevén Óbudai Egyemen (akkoriban BMF-KVK) szakán szereztem a bsc diplomámat villamosmérnöki karon (műszer és automatika-folyamatszabályozás).

A bsc után 1 évet ki kellett hagynom és dolgoznom kellett a család anyagi gondjai miatt, majd 1 év kihagyás után felvettek győrbe a széchényire automatizálás msc-re. Én csak 1 évet hagytam ki a suliból annó de akkor is nehéz volt visszaülni, ráadásul msc mellett dolgoznom kellett. Hétfő-Csütig túlóráztam, hogy pénteken elmehessek délben, ekkor lementem pestről győrbe hogy a pénteki és szombati előadásokon részt vehessek majd szombat este vissza haza és vasárnap tanultam. Ez ment pár évig amíg végre meglett az az msc papír aminek köszönhetem az idei előléptetésem.

Jelenleg ipari számítógépek programozásával és üzembehelyezésével foglalkozom angliában. De dolgoztam már indiában, hollandiában, francia és németországban is.


A tanulás és a tudás az egyetlen dolog amit soha nem tudnak elvenni tőled. A pénzedet, házadat elveszítheted, de amit az iskolában tanulsz azt "sohasem", ha érted mire gondolok.


Ne foglalkozz azzal, hogy ki szerint mit jó és mit nem jó tanulni, főleg ne olyanokéval akik itt csak odadobnak neked egy flegma választ, hogy úgyis munkanélküli leszel. Azt tanuld amit szeretsz és mindig törekedj arra, hogy a legjobb legyél.

Édesanyám ELTE-n végzett jogot, nővérem pedig Pázmányon, egyikük sem munkanélküli. Nővérem barátnője amikor jogot elvégezte, kezdő ügyvédként alapított szüleivel egy irodát ami mai napig nagyon jól megy nekik. Azt hiszem adás-vételi illetve polgári peres dolgokra specializálódtak.

Pszichológia is nagyon-nagyon jó szakirány és rengeteg olyan tudásra tehetsz szert amit az átlag emberek nagyrésze fel se fog, ha engem kérdeznél én ebben is csak támogatnálak, hogy igen, csináld. Politológiával kapcsolatban nincs se ismerősöm se tapasztalatom, hogy milyen kilátások vannak, de biztos vagyok benne, hogy ha arra törekszel, hogy ebben is a legjobb legyél és a legtöbbet hozd ki a tanulással töltött éveidből, sikeres leszel.


Addig tanulj amíg megteheted, mert hidd el, később szinte semmire nem lesz időd.

2016. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!