Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg a történel...

Hogyan tanuljam meg a történelmet?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs, miért, de képtelen vagyok rá. Humán beállítottságú vagyok, de még a fizika is jobban megy a törinél. Az egyetlen tárgy, amiből akárhogy próbálkozom, nem tudok hármasnál jobb lenni. A tanárunk nagyon sokat vár el, ráadásul a "jegyzetünk" több oldal egybefolyó szöveg, amiből lényeget se tudom kiszedni, mert minden fontosnak tűnik... Sőt, az is, be kell magolni szóról szóra több oldal szöveget. A tanár mindig talál valamit, ami miatt nem ad jó jegyet, képtelenség neki megfeleni, nem csak nekem. Emellé lenéző is, ha valamihez egy diák hozzáért, ahhoz szó szerint hozzányúlni se hajlandó, mintha leprásak lennénk! Az igazgatóhelyettes, de még az igazgató is tart tőle szerintem. Kelleni fog a jó törijegy továbbtanuláshoz, de úgy utálom! A mostani "röpire" is négy napja tanulok, de semmit nem tudok, pedig a '48-as időszakról szól, ami nem nehéz téma... Vagyis nem tűnik annak, de túl sok az infó, elfelejtem, már feladtam, hogy holnapra menjen. Anyukámmal is veszekedtünk, mert úgy tűnik, mintha nem is tanulnám, már gyomorgörcsöm van, ha meghallom a "töri doga" kifejezést. Alapból nyugodt ember vagyok, nehéz felbosszantani, de több napos eredménytelen tanulás után ma olyan ideges lettem, hogy kis híján széttéptem a füzetet, nagyon idiótán nèzhettem ki. Mi a fenét csináljak?? Bármelyik tantárgyat meg tudom tanulni, de ezt nem!

2016. márc. 6. 20:07
 1/1 A kérdező kommentje:
Az előző tanárunk egyetemről jött gimibe tanítani, ő is sokat várt el, de nála mégis 4-es, 5-ös voltam. Amióta az új tanárt megkaptuk, azaz két éve, egyszer kaptam csak ötöst, de amellé is adott egy kettest, mert nem tudom az évszámokat. Egyébként 11-es vagyok.
2016. márc. 6. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!