Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gáz- riasztó fegyvert (gumilöv...

Gáz- riasztó fegyvert (gumilövedék kilövésére alkalmas) gyakorlás céljából használhatok a saját, illetve családi (após-anyós, nagyszülő) magántulajdonban lévő (kül- és belterületi) elkerített kertben?

Figyelt kérdés
Nem találtam a törvényben erre vonatkozó részt. Viselési engedéllyel rendelkezem, de magánterületen nem szükséges. Szomszédokat nem ismerjük jól, nem szeretnénk mindenkihez bekopogtatni, hogy "csókolom, ma egy órát fogunk lövöldözni gázfegyverrel, ne tessék hívni a rendőröket". Gondolkoztam, hogy előre szólok a rendőrségnek, de akkor lehet kijönnek ellenőrizni, és akkor anyósom agyvérzést kap, mert nem érti ezeket a dolgokat (mint ahogy semmi más egyebet sem). Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2016. márc. 25. 08:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%

Ott a videóban a helyes jogszabály: https://www.youtube.com/watch?v=Zk9HteXthIo


Itt egy udvari teszt: https://www.youtube.com/watch?v=rN0E9XpZRm4


Mellesleg a SÜN néni alapban bukott,mivel nem is kell engedély a gp tartására.


De én,itt befejeztem!


Egy ÜGYVÉD.

2016. márc. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk sejtettem, hogy itthon mindent túlbonyolítanak a jogszabályok, de amit kéne, azt nem rendezik megfelelően. A legtöbb országban gáz- riasztóra nem is kell viselési engedély, sőt Erdélyben szerelt gumilövedékesre sem kell, ami egyébként sokkal gyengébb (kb 30J), mint a gumiképes gázok (50-120J). Mindegy, ebbe már nem megyek bele, legyen elég annyi, hogy a dilettáns, hozzá nem értő, megkövült magyar (posztkommunista) jogalkotás a jog szégyene sajnos :(
2016. márc. 25. 11:27
 13/25 anonim ***** válasza:

"Mondjuk sejtettem, hogy itthon mindent túlbonyolítanak a jogszabályok, de amit kéne, azt nem rendezik megfelelően. A legtöbb országban gáz- riasztóra nem is kell viselési engedély, sőt Erdélyben szerelt gumilövedékesre sem kell, ami egyébként sokkal gyengébb (kb 30J), mint a gumiképes gázok (50-120J). Mindegy, ebbe már nem megyek bele, legyen elég annyi, hogy a dilettáns, hozzá nem értő, megkövült magyar (posztkommunista) jogalkotás a jog szégyene sajnos :("


Erdélyben a szerelt gumisra KELL engedély!

Mellesleg idehaza is egyértelmű a törvény,azaz odahaza gyakorolhatsz vele!

2016. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

11:24


Ez pont az a helyzet, ami tipikusan leírja a magyar jogrendszert.


Ha van gázpisztolyod, és van viselési engedélyed, akkor nem lőhetsz vele magánterületen.


Ha nincs rá engedélyed (mert magánterületen nem kell), akkor pedig nem szabályozza a jogszabály.


Viszont a kérdés a joggyakorlat. Lövök vele engedély nélkül, kijön a TEK, elvisznek, elcseszik a hétvégém, megaláznak a családom előtt, majd tárgyalás, bla bla, bíró felment x évvel később. Szóval ennek sincs semmi értelme.


Ha pedig engedélyem van, és úgy lövök, akkor lehet, hogy fel sem ment a bíróság.


Na szóval ennyi cécót az egész nem ér meg. Vettünk új töltényeket (mert a régi Wadie-nak kiszakad a csappantyúja, alkalmatlanok az önvédelemre, elakasztja 1. lövés után a revolvert), és az újakat szerettük volna kipróbálni, hogy ne egy éles szituációban derüljön ki, hogy szar. Ennyi.

2016. márc. 25. 11:33
 15/25 A kérdező kommentje:

@11:24


A videóban a már említett max 7,5J csőtorkolati sebességű fegyverekről van szó. A gázfegyver nem esik ebbe a kategóriába.

2016. márc. 25. 11:39
 16/25 anonim ***** válasza:

1. Akkor lőj a padláson,pincében,garázsban,... vagy menj lőtérre!


2. Ha ennyire fosol,minek vettél gumis gp-t? Mert gondolom nem is mered gumira töltve viselni,pedig az is legális!

2016. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

@11:56


Nem fosok, de szerintem nem érted a lényeget az egész történetből. Nem fosok, tudom, hogy lehet hordani gumira töltve. De mielőtt ne adj' Isten ránk uszítanák a TEK-et a békés családi húsvéti összejövetelre, mert eldurrantok néhány gáztöltényt, gondoltam utánaérdeklődöm a megfelelő helyeken, így itt is, feltettem a kérdést, és ezzel párhuzamosan a helyi rendőrséget is felhívtam. Pince nincs, padlás, nincs, és zárt helyen is szól akkorát, hogy az egész környék belezendül. Ha ennyire nehéz a felfogásod, akkor inkább ne írjál semmit, mert okos dolgot eddig nem sikerült összehoznod.

2016. márc. 25. 12:19
 18/25 A kérdező kommentje:
És igen, lőtér lesz belőle, de hogy megspóroljak néhány tízezer forintot, gondoltam - ha már engedély nélkül tarthatok magánterületen gázfegyvert - utánajárok, hogy használata is lehetséges e magánterületen.
2016. márc. 25. 12:22
 19/25 anonim ***** válasza:

"...gondoltam - ha már engedély nélkül tarthatok magánterületen gázfegyvert - utánajárok, hogy használata is lehetséges e magánterületen."


És? Nem kaptál rá választ,hogy IGEN,lehetséges?

2016. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

De, kaptam rá választ, és még mindig NEM ÉRTED A LÉNYEGET:


Ha van engedély, úgy az engedély által megjelölt célra lehet csak használni, azaz önvédelemre. Tehát csak úgy lőni vele, nem lehetséges.


Ha nincs engedély, akkor ha a szomszéd betelefonál a rendőrségre, hogy lövéseket hallott, és kiküldik a TEK-et (ilyenkor azt küldik ki) az nem hiányzik senkinek. Tehát ha nincs engedélyed, akkor a jogszabály nem írja elő a használatot, de a TEK akkor is kijön, és el fog vinni a 'csába, ha valaki betelefonál.


Tehát ha a végeredményt nézzük:


- Engedély birtokában: NEM LEHET!


- Engedély nélkül: nincs róla rendelkezés, de NEM ÉRDEMES!


Így akkor érthető? Na köszi mindenkinek. Hali.

2016. márc. 25. 12:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!