Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gáz- riasztó fegyvert (gumilöv...

Gáz- riasztó fegyvert (gumilövedék kilövésére alkalmas) gyakorlás céljából használhatok a saját, illetve családi (após-anyós, nagyszülő) magántulajdonban lévő (kül- és belterületi) elkerített kertben?

Figyelt kérdés
Nem találtam a törvényben erre vonatkozó részt. Viselési engedéllyel rendelkezem, de magánterületen nem szükséges. Szomszédokat nem ismerjük jól, nem szeretnénk mindenkihez bekopogtatni, hogy "csókolom, ma egy órát fogunk lövöldözni gázfegyverrel, ne tessék hívni a rendőröket". Gondolkoztam, hogy előre szólok a rendőrségnek, de akkor lehet kijönnek ellenőrizni, és akkor anyósom agyvérzést kap, mert nem érti ezeket a dolgokat (mint ahogy semmi más egyebet sem). Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2016. márc. 25. 08:27
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Kedves kérdező!

A gáz -riasztó fegyverek általában alkalmasak rakétakilővésre is, vagyis ha én arra szeretném használni akkor is kijön a TEK?

Mert ezzel azt állítod. Maximum csendháborításért jöhet ki és kérhet meg egy járőr.

Azért ha valaki betelefonál a rendőrségre, hogy lövések hallatszódtak gondolod nem kérdeznek rá, hogy biztos úgy tetszett-e hallani? Látta-e, illetve hànyat hallott? Most ha folyamatosan csinálod akkor gondolhatják a szomszédok is hogy minden bizonnyal 30-50 durranás hallatszott, hogy nem egy emberbe engedted bele, hanem csak durrogtatsz, stb...

2016. márc. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
nekem is ez a nyűgöm. használhatod,de ha a durranás miatt valaki össze ... magát,és kihívja a zsarukat,nem fognak örülni neki. a gumi ne hagyja el a telked semmiképp... a hang ne keltsen félelmet senkiben... tehát,zárt pince,és lakás.... vagy egy nagyon félreeső telek,ahol kevésbé zavarsz bárkit is... de ott sem tanácsos lőteret berendezni. :)
2016. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Próbálom úgy elmondani, hogy reális legyen. Az, hogy mi van a jogszabályban, és az, hogy mi a valóság ,vagy mi lesz a folyománya, az két külön dolog. Lehet, hogy lősz 500-at, és nem szól a kutya sem, de lehet, hogy lősz kettőt, kijön a TEK, elvisznek a csába, aztán pár év múlva elnézést kérnek (vagy azt sem), vagy ha van engedélyed, ami a rendeltetés szerű használatot írja elő, akkor esetleg garázdaságért megcseszne, ha pedig teszem azt a Farkasok tagja vagy, akkor terrorcselekmény előkészületéért előzetesbe vágnak, aztán ott fogsz ülni 2 évet. Körülbelül így próbáljátok meg értelmezni a magyar (és néhány kivétellel a többi) jogrendszert.
2016. máj. 28. 23:55
 24/25 A kérdező kommentje:
Azaz a TEK akkor jön ki, ha valaki betelefonál, hogy lövéseket hallott. Ha pedig kijönnek, akkor hiába bármi, falhoz baxnak, megbilincselnek Édesanyád szeme láttára, meghurcolnak, aztán ha nem volt rajtad kokárda március 15-én, akkor talán nem akasztanak a nyakadba valamilyen államellenes összeesküvés vádat, és pár nap múlva hazamehetsz egy párszázezres csekkel. Nyilván szilveszterre ez kevésbé vonatkozik, de ha van egy ge ci szomszédod, akkor annyi. Esetleg felhívhatod a helyi rendőrkapitányságot/örst/kmb-t, hogy durrantanál párat szilveszterkor. Talán lenne értelme. Én felhívtam a helyit (nem szilveszterkor), és azt mondta, hogy ne lőjjek. Ennyi. Az kell megérteni, hogy a jog, a jogértelmezés és a joggyakorlat az három tök különböző dolog, és igazából a bírón fog állni, hogy haza mész, vagy a kóterba.
2016. máj. 29. 00:02
 25/25 A kérdező kommentje:
örst = örsöt
2016. máj. 29. 00:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!