Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Esti érettségi, előny, hátrány?

Esti érettségi, előny, hátrány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10.-es vagyok, ha megbukok, szerintem átmegyek esti érettségire.

Esti érettséginél úgytudom 3napot kéne csak menni, 15:30-18:00-ig, és ugyan-úgy meglenne az éretségim 3 év múlva.

Nem érné meg? Mert már teljesen kivagyok a rendes nappali sulitól, napi szinten ilyen 7 órákat kell ott lenni, egy csomó fölös óra, aminek semmi értelme, 1000x jobbnak tűnik az esti érettségi.

Előre is köszönöm az érveket, ellen érveket, véleményt órla.


2016. ápr. 17. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az esti suliban is minden nap kell menni. A levelezőn van olyan, hogy 3-4 nap a tanítás. Tapasztalatból mondom, hogy nem jobb este sem menni..
2016. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem még így is sokkal jobb, annyi biztos, hogy azért jóval több szabad időm van mellette, meg úgy alapból jobban érezném magam, ha esti suliba járhatnék, ez a 3év így-is úgy-is elmenne gyorsan, de nem mindegy, hogy én közben, hogy érzem magam. Napról napra szenvedek a rendes sulitól, 7:00-kor indulás, 3,4-kor érkezés, mire haza érek már nincs erőm semmire, a tanulást elhanyagolom, mert ha még tanulnék is rendesen, na akkor már tényleg semmi szabad időm nem lenne.. Esti sulinál meg, ott vagyok 15:30-18:00-ig előtte tudok tanulni, nem suli után kéne még azzal is killódni, mellette tudnék szombatonként melózni járni, mert annyira nem fáradnék el mellette hétvégére, mint így, és ausztriába 40 eurót keresek egy szombatni nap, 1 év alatt durván 2000x3=6000 euró nem rossz pénz, úgy, hogy mellette az érettségit csinálom, és heti egy nap kell csak melóznom érte, + még egyéb dolgogra is lenne időm, mivel több szabad időm lenne, elkezdeném, a jogsit, kitalálnám, hogy tudnám hasznosan tölteni ezt a 3 évet. De a lényeg, hogy még is lenne egy szabadság érzetem, ha nem kéne minden reggel 8ra menni suliba, és 3-4-ig ott szenvedni. Ehhez jön ugye hozzá, hogy nem vagyok túl jó tanuló, és az osztályk közösségrt sem vagyok oda, pedig nap-mint nap rengeteget kell velük lennem.
2016. ápr. 18. 05:39
 3/5 anonim válasza:
58%

ha kisebb létszámmal vannak akkor több idő lenne veled foglalkozni, az előny, nyilván ha a létszám nagyobb akkor hátrány

#1 jól mondta, a 2-3 nap/hét az a levelező, mondjuk nekem volt olyan ismerősöm aki azt végzett, ott mondjuk nem volt idegennyelvi érettségi, és kicsit nehezebb felkészüli mivel tanári segítségre nincs idő, ismerősöm azt mondta, neki azért az estit több munkáltató is furán nézte, mint ha nem érne ugyan annyit.

2016. ápr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valami az időponttal sem stimmel. Én estire jártam heti 5 nap, és minden este 9 óráig tartott az óra. 3 vagy fél 4 -r kellett menni. Ugyanúgy volt minden tantárgy mint a nappali iskolákban. Annyi csak a különbség a nappali és esti suli között, hogy

1. Nincs felelés, dolgozat írások

2. Ha érted ha nem a tanár csak elmondja egyszer a tananyagot, kiadja a tételeket és otthon magadtól kell tanulnod

3. Az osztályjegyeid ami a fél év és az év végi jegyeket jelenti, azt úgy kapod meg, hogy előbb írásbelit teszel, majd szóbelizel.. mintha érettségiznél.

4. Bukás lehetősége itt is fennáll.

2016. ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" ismerősöm azt mondta, neki azért az estit több munkáltató is furán nézte, mint ha nem érne ugyan annyit."


Ez egy nagy ökörség!!!

Amikor érettségizik az ember akkor teljesen mindegy, hogy nappali-levelező vagy esti diák volt. Az érettségi mindenkinek ugyanaz, és mindenki nappal érettségizik. AZ érettségi bizonyítványban nincs sehol sem beleírva, hogy estin végezte el. Ugyanolyan érettségi bizonyítványa van mindenkinek. A munkáltatót meg soha nem kérdezik meg, hogy este vagy nappal érettségiztél, sőt az sem érdekli őket, hogy milyen átlaggal. Megvan az érettségi? Igen, akkor oké....ennyi.

2016. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!