Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vallásos emberek! Mit gondolto...

Vallásos emberek! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Rock, heavy metal. Bűn ha egy vallásos ember ilyeneket hallgat? Vagy pl Pokolgép amiben van olyan h Isten már nincs velem meg elengedte a kezem. Szóval ilyenek, és ha a dalszöveggel nem is értek egyet, nekem ezek a zenék tetszenek. baj ha ilyeneket hallgatok? Nagyon sokáig nem találtam a zenei ízlésemet, ha kérdzték nem tudzam megmondani mi a kedvenc számom, együttesem és végre megtaláltam, hogy mit szeretek. De nem tudom, hogy ez a baj e mert nem igazán Istenhez valóak ezek a műfajok.

2016. ápr. 21. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Embertársaidnak vagy istennek akarsz megfelelni?


Miért nem az istenedet kérdezed erről? Az emberek beszélnek össze-vissza.

2016. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
„Mindent szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad, csak ne váljak semminek rabjává.” (1Kor6,12)
2016. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan élvezd a zenét, de ha zavar a szöveg, akkor ne figyelj rá.
2016. ápr. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazából egyik műfaj sem szól konkrétan Isten személye ellen szerintem. Ha megemlítik Istent azt csak hasonlatként teszik. Itt például nem azt akarja kifejezni, hogy Isten tényleg elhagyta, hanem hogy olyan helyzetben van, esetleg volt, ami nem való embernek. Tehát igazából költői eszköz, nem pedig valós gondolat. Emiatt pedig nem olyan nagy bűn.
2016. ápr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
70%
nincs is isten
2016. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:

Íme, már megint egy példa arra, hogy fölösleges bűntudatot ébreszt a túl komolyan vett vallásosság. Kérdező! Gondold végig:

1; Ártasz ezek hallgatásával valakinek?

2; Okoz-e neked ártalmat a hallgatásuk? (De nem a mesebeli halál utáni létre gondolj!)

3; Kellemetlen lenne neked, ha csak emiatt nem hallgathatnád?

2016. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Zsidó szemszögből:


"Rock, heavy metal."


Nem bűn ,miért is lenne az -alapjába véve-?

Mondjuk én nem szoktam annyira hallgatni.

De ha igen akkor a skilletet -vallásos zsidóként-.

Egyébként ,meg lásd: Gene Simmons ,bár ő asszem nem vallásos.


Üdv!

2016. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem bun. Nem kell egyetertened azzal a muveszettel amit elvezel. Nem kell egyetertened a muvesszel, de a muvet attol meg ertekelheted. En is vallasos vagyok, megis hallgatok metalt, sot jatszottam is metal bandaban.
2017. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!