Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Mit gondolto...

Vallásos emberek! Mit gondoltok rólam?

Figyelt kérdés
Mióta biztosan tudom hogy semmilyen isten nem létezik élvezem ha vallásos embereket kigyógyíthatok a vallásukból. Ők is sokkal jobban érzik magukat utána. Sokkal szabadabban tudnak élni. Egyébként annyira irritál a vallás hogy ha egy filmben meghallom az isten szót, vagy ha imádkoznak már az is zavar. Egyszerűen sajnálom őket.
2014. márc. 2. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit zavar téged az, hogy mások hisznek valamiben?

Most komolyan. Én nem vagyok vallásos, sosem voltam és soha nem is leszek, de mégsem érzem szent célomnak, hogy mindenkit meggyőzzek az igazamról.


Te sem vagy jobb így, mint azok akik másokat akarnak megtéríteni...

2014. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Elarulnad hogy honnan veszed biztosra?

enyhe troll szagot erzek...

2014. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy elkúrtad az életed egy részét és azt hiszed, hogy más is el fogja (mert most az ellenkezőjét teszed annak, amit hittél és ami van most azt jobbnak ítélet, vagy a vallást hibáztatod, hogy gyenge vagy valamihez). Esetleg bántott egy vallásos.

Vagy talán nem bírod elviselni, hogy nem vagy elég okos és szereted a másik embert lekicsinyíteni, de nem minden témában mersz vitatkozni.

De az is lehet, hogy az ateista nézeteiddel keresel párt.


Most más ötletem nincs, fáradt vagyok.

2014. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Szeressük egymást ***** válasza:

Isten szeret Téged.

Ha akarod imádkozok a lelkedért.

2014. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre.

Nekem ez inkább olyan mint ha egy beteget gyógyítanék.

Mint ha egy vaknak visszaadnám a látását.

Azzal még nem is lenne bajom ha például az emberek 20-30%-a hívő lenne. Inkább az zavar annyira amikor nem vallásos emberek mondják pl hogy jézusom. Nagyon mélyen beépültek ezek a dolgok a társadalomba, ami persze szándékos. Nem zavarna a vallás ha látnék legalább pár embert aki tényleg olyan mint amit például a biblia javasol. De ilyen embert még soha sehol nem láttam. Csak álszenteket látok a vallás mögött bújkálva. Szóval még ha úgy élnének hogy jó emberek akkor akár azt is mondanám hogy maradjanak csak vallásosak, nincs ezzel baj attól függetlenül hogy nincs isten. De így mi értelme ennek az egésznek?! Most biztos vagyok benne hogy lesz pár ember közöttetek aki megért. Akik azt hiszik ők aztán igazán vallásosak. De le merném fogadni hogy ők még a többinél is álszentebbek.

2014. márc. 2. 21:01
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Szia :)


Mit gondolok rólad?

Hát mivel Én az ellenkezőjével vagyok meggyőződve, magam is mondhatom, hogy sajnállak. :)


Jobban érzik magukat utána?

Az biztos. Ezt nem is kétlem, hiszen valakinek a lelkiismeretét elaltatni és "szabadságot ígérni" és Istentől való függetlenséget, az nem új keletű.


Sátán kezdte ezt Ádámékkal.

Igaz, hogy amikor megkapták a "jutalmukat" s rá jöttek hogy tévedtek, na akkor már nem érezték olyan jól magukat, addig viszont nagyon.


Egy valamit nem tudsz kedves, hogy az élet nem úgy lett megteremtve, hogy teljesen függetlenül éljünk a Teremtőtől

mint hogy egy ventilátor sem működik sokáig áram forrás nélkül.

Persze most még lehet így élni, de az idő halad, és a világban zajló események bizonyítják, hogy a teremtő nem sokára véget vet ennek az aljas állapotnak ami most van.


akkor mit fogsz mondani azoknak akiket lebeszéltél?

az is lehet, hogy el fogsz bújni, mert rá jössz, hogy hibáztál, és ha rád találnak....:(

2014. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A lelkiismeretnek semmi köze nincs istenhez.

Ezzel te azt állítod hogy egy nem vallásos embernek nincs lelkiismerete. Csak nekik van igazán, mert nekik az a sajátjuk, és nem valami könyv miatt "érzik".

2014. márc. 2. 21:08
 8/17 anonim ***** válasza:

Én megértelek. De azt látom, hogy a képmutatás mögött nem a vallás az ami a legrosszabb, hanem pont az ami miatt az egyén álszentté lesz. (erkölcstelen cselekedet).


Semmivel sem jobb, ha valaki megerőszakolja és megveri a gyerekét és büszke rá, nem is akar változtatni ezen, annál mint hogy után elmegy a templomba imádkozni.

Ha templomba megy vagy sajnálkozik, akkor legalább van rá esély, hogy meg akar változni (csak egy gyenge....).

Tudom az emberek nem szeretik, ha a másik imádja magát és lenézi a másikat, miközben sokkal rosszabb annál, akit lenéz.


Nem csak az embereken lévő máz számít....

2014. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A rossz vallásosnak több formája létezik:


-Van amelyik saját vallást csinál és annak a fanatikusa lesz vagy a saját képére csavarja a tanításokat bigottan.

Van olyan, amelyiket nem érdekli vagy nem is tudja, hogy mit tanít a vallása. Csak vallásosnak adja el magát valamiért. (félelem, hagyomány, önimádat, üzleti okok)

2014. márc. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szeressük egymást ***** válasza:
Mit jelent az számodra, hogy valaki úgy él, hogy jó ember?
2014. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!