Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hallássérültként is tudok...

Hallássérültként is tudok zongorázni?

Figyelt kérdés

Szeretem a zongorát, mindig is akartam kipróbálni a zongorázást, de a szüleim lehetetlennek tartották(ők sem hallanak jól). De én nagyon szeretnék megtanulni. De nem komoly célom az hogy világhirű zongorista legyek, hanem hobbiból zongorázni akarok, hogy csak leülök a zongora elé és el tudom játszani, az nekem elég. Szóval írjatok, hogy rossz füllel mennyire nehéz zongorázni. Amúgy hallókészüléket használok, gondolom ez segit ebben. És tudtok ajánlani valakit, aki tud tanítani hátrányosabb helyzetű embereket?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2016. máj. 2. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg megtanulhatsz így is zongorázni, de mindenképpen kel valaki, aki kiigazít - addig, amíg már a véredben lesz egy adott zene lejátszása.

De még utána is mindig ellenőrizni kell pl. a zongorát, amin játszol (pl. más erő kell a billentyűkhöz, stb).

2016. máj. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Paul Stanley - jobb fülére születésétől fogva teljesen süket, a Kiss állandó tagja, szólóénekes, gitáros, zeneszerző.


Beethoven - mindkét fülére megsüketült, a világ egyik legismertebb klasszikus zeneszerzője.

2016. máj. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor gondolom, nem lehetetlen megtanulni :)
2016. máj. 3. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!