Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szempontokat kövessek,...

Milyen szempontokat kövessek, hogy jól tudjak filmet elemezni és annak a tartalmát megfelelően visszaadni, ha az kell?

Figyelt kérdés
Ha filmekről esik szó, akkor valahol néha a sudri bunkó színvonalán maradok ez az "aha", "jó volt", "igen/nem", "meg amikor hogyhíjákolták az ízét avval a micsodával". Szóval egy idő után elfelejtem a szereplők nevét, meg a főbb mozzanatok közti áthidaló eseményeket. Milyen dolgok alapján lehetne tartalmasabb egy ismertetésem vagy egy komolyabb elemzésem?

2016. máj. 14. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan filmkategória szerint keress filmet, amit szívesen nézel. Szerintem azért nem tudod elemezni a filmeket, mert nem találsz bennük érdekeset. Próbálj megnézni egy olyan filmet, ami tetszik. Én sem tudok megjegyezni egy olyan filmnek a karaktereit,amelyet nem tartok izgalmasnak.
2016. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ajánlanám Szirmai Gergő elemzéseit a youtube-on.

- szereplők (fapofájú / tehetséges / bármiegyéb)

- történet (végig izgalmas volt / elaludtam rajta)

- témaválasztás (nagyon időszerű kérdéseket boncolgat / Dunát lehet a hasonlókkal rekeszteni, azt se tudom, ez miben különbözött az előzőtől)

- hosszúság (épp jó volt a hossza / vágni kellett volna belőle)

- díszletek (mennyire jelenik meg hangsúlyosan a környezet, pl. az Equilibriumban abszolút hangsúlyos, egy bírósági drámában tök ugyanolyan termet látsz végig, mint a többi filmben)

- filmzene minősége

2016. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!