Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire jó a tanári szakma?

Mennyire jó a tanári szakma?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, de sajnos nem adtam be a jelentkezésemet tanári szakokra csak építészmérnökire. Utólag hallottam olyanokat, hogy építészként nem lesz elég időm a családomra, az se biztos, hogy el fogok tudni helyezkedni. Ez mennyire igaz? Ha felvesznek idén, elvégzem az egyetemet, akkor utána el tudok menni pl matek és rajz tanárnak? Ha igen, mennyi idő + képzés szükséges hozzá? A tanárok élete mennyire nyugodt? Tényleg olyan rosszul keresnek? Köszönöm előre is a válaszokat! :)

2016. máj. 19. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg nem keresnek túl jól.


Ha gimis/általános iskolai tanár akarsz lenni, ahhoz kell pedagógus végzettség, és igen, ahhoz egy másik egyetemet is el kell végezned, de ha egyetemi tanár akarsz lenni, ahhoz nem kell pedagógiai végzettség, ellenben mérnöktanárnak elmehetsz mérnöki diplomával (illetve van külön mérnöktanári képzés majdnem minden egyetemen)


A mérnöki szakmát nem ismerem túl jól, így nem tudok róla sokat mondani, de a tanári szakmát csak azoknak lehet ajánlani, akik a tanítás szerelmesei, ha nem vagy beleesve a tantárgyadba és abba, hogy taníts, akkor nem igazán ajánlott a dolog.

2016. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fizetés és a presztizs sajnos nagyon a zöld állat hátsója alatt van. A tanári munka taposómalom, a gyerekek neveletlenek.
2019. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szopsz 5 évet legalább az egyetemen, utána meg örülhetsz, ha az Aldi pénztáros keresetének a felét megkapod. Nagyon nagyfokú elhivatottság kell ehhez a pályához. Én is bevállaltam, meg is volt az elhivatottság az elején, de már bánom, hogy nem léptem ki időben. Idén taposom az utolsó évet.
2022. szept. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!