Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kérlek titeket, adjatok...

Kérlek titeket, adjatok valami tanácsot! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A történet az, hogy egy napon rámírt a bátyám, akit évek óta nem láttam, hogy hazajött külföldről és Pesten van. Örültem, mivel én is Pestre költöztem, mikor betöltöttem a 18. évemet. Azt írta, hogy találkozzunk. Kiderült, hogy sz*rban van és nincs hol laknia. Nem is gondolkodtam, hanem kivettrm neki egy szobát egy munkásszállón, ahol én is épp laktam. Egy hét után kitalálta, hogy menjek vele Németországba, mert itt jól élt és jó kapcsolatai vannak. Nem igazán volt kedvem, de belementem, mivel örültem a bátyámnak, hogy ismét itt van. Aznap elindultunk, bíztam benne. Győrben voltunk már, mikor csörgött a telefon, hogy kezdthetek dolgozni egy étteremben, mint mosogató. Nem volt munkám, semmim csak egy kis férre tett pénzem, amiből neki fizettem ki a szobát. Egy fillér nélkül, váltó ruha és egyebek nélkül érkeztünk meg Hamburgba, ahol Ő 3,5 évet élt. Ekkor benyögte, hogy nincs képe bárki elé oda álni akit ismer. Ez volt Januárban. Egyre jobban leamortizálódtunk, elhagytam az okmányaim Berlinben és hajléktalan szállón alszunk. Úgy szerzek pénzt, hogy üvegeket gyűjtök reggeltől estig. Összejön 10-20 euró egy nap. Itt a probléma. Ennyi idő alatt össze tudtam volna gyűjteni kb. 1000-1500 eurót és hazamenni. Nagyon haza vágyom. Egésznap megyek mint a gép, azért a kis pénzért. De Ő nem. Sétálgat, nézelődik, alszik a parkban és ha megtalál kér pénzt, hogy egyen. Ennyi amit csinál. Vettem neki ruhát, egy hétig gyűjtöttem szinte megállás nélkül, hogy emberi formát öltsön. De Ő meg nem zuhanyzik egy hétig, elszakadt a nadrágja 3 nap után. Ahogy építem, úgy rombolja magát. Teljesen elment az életkedvem. Mindent megteszek, hogy neki jó legyen és én meg egyre rosszabbul vagyok. Simán helyrehoznám az életemet max egy hónap alatt. A barátaim nagyon várnak haza és mindenben segítenének, még munka terén is. De itt van Ő. Nincs szivem itthagyni a szarban, de kevés vagyok hogy két életet tegyek helyre egyszerre. 19 éves vagyok. A bátyám 40 éves. Ez szerintem nem korrekt így. Semmit nem tesz, hogy jobb legyen csak siránkozik. Mit tegyek szerintetek? Önzőség, ha útnak indulok nélküle? Hisz Ő a bátyám. Segítsetek könyörgöm, mert jelen pillanatban teljesen megtörtem. Feladtam mindent. Nem megy! A saját életem meg tudnám javítani. De a kettőnkét egyszerre, nem tudom. Kevés amire képes vagyok. Kérlek titeket, hogy valami segítséget adjatok, abban, hogy miként döntsek.


Köszönöm előre is.



2016. máj. 29. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem önzőség. Ha a bátyád szeret, elenged. Csak kérdés, hogy elfog-e.

Ne legyen miatta lelkiismeret-furdalásod.

Neked nem kell csövesnek lenned, koszosnak lenned, mert a testvéred egy ilyen alak.

2016. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aki nem tud, és nem is akar magán segíteni, azon más sem tud. Egy 40 éves embert már nagyon nehéz megváltoztatni. Ha ő így akarja élni az életét tegye, de ne engedd, hogy téged is lehúzzon az ő szintjére. Gyere haza és hozd rendbe az életed, ha nem leszel mellette, hogy pátyolgasd, talán ő is megembereli magát (ha más nem, az éhség ráviszi, hogy kezdjen magával valamit).
2016. máj. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Egy kicsit magabiztosabb lettem a döntésemben, hogy hazamegyek.
2016. máj. 30. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!