Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Osztatlan közös tulajdonú...

Neumann19 kérdése:

Osztatlan közös tulajdonú telket használhat harmadik személy?

Figyelt kérdés
Van egy adott telek én magam vagyok az egyik tulaj és van egy másik tulaj is. A másik tulaj az én beleegyezésem nélkül 3. személyt vont be a telekbe. Nem nagy telek két részre nem osztható! 20 éve van tulajdonunkba a telek a másik tulaj 20 alatt egy hetet se töltött a telken. Én vezettem be az áramot, zöldség gyümölcsöt termesztettem. magyarul mindent magam csináltam meg kivéve a kutat azt ketten álltuk. most a harmadik személy teljes egészében elfoglalta a telket gazdasági épületre lakatott tett amit én húztam fel, ő ültet stb. Ügyvédhez fordultam ő azt mondta mivel tőlem engedélyt nem kapott és nem is kerestek fel ez ügyben birtokháborításnak számít. bíróságra be is adtam ezt. Ma volt a tárgyalás a bíró röviden annyit mondott hogy a másik tulaj felkérte a 3. személyt hogy gondozza a telket így nincs semmi birtokháborítás!Szeretném ha a harmadik személy ki menne a telekről! De már most nem tudom mit kezdjek ezzel az egésszel. Válaszokat előre is köszönöm!

2016. máj. 30. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát... az ilyen helyzeteket szokták a kocsmákban az "erősebb kutya ...." elvén rendezni... nem irigyellek. Ha ő tehetett az épületre lakatot, akkor te is tehetsz tulajdo nosként rá egy másikat... de az övét ne verd le!!! és akkor egyikőtök se tud bemenni, és meg kell egyeznetek.


Szemét egy tulajdonostársad van.


A birói itéletet fellebbezd meg.

2016. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! lakatos trükk nem is olyan rossz :D
2016. jún. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!