Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kihez fordulhatnék segítségért?

Gabenor kérdése:

Kihez fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés
én olyan ügyben kérném segítségeteket ,hogy hova kihez fordulhatnék anyagi támogatásért örökölt hitelek miatt teljesen tönkrementem anyagilag meg idegileg is sajnos ,itt vagyok fiatalon semmit nem tudok csinálni,se egy kapcsolatot kialakítani,se semmit ,sokszor már a legrosszabb is megfordult a fejembe

2016. jún. 22. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
kezeltesd magad!
2016. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azzal még a gondok megmaradnak sajna
2016. jún. 22. 09:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

tartozás öröksége csak a hagyaték erejéig lehet. Vagyis örökségnél csak annyi tartozást örökölhettél amit az örökség fedezni tud.


Mégis hogy örököltél tartozásokat?

Ha még megteheted akkor mond le az örökségről így lemondasz a hitelekről is.

2016. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sajnos amiről csak tudtam lemondtam,mivel nem is lett volna semmi érdem örökség mivel a ház az az állam kezébe került,csak az a baj hogy volt egy föld amiről nem lehetett mert valamiféle földtörvények nem engedték és ezáltal a bankok is megtaláltak,a föld nem több 300 négyzetméternél
2016. jún. 22. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:

földterületről le lehet mondani az állam javára, még akkor is, ha az örökség egyéb részéről nem mondasz le. Szóval itt valami nem stimmel abban, amit leirsz.


Anyagi támogatásért legfeljebb a családtagjaidhoz fordulhatsz, ilyenre az állam nem ad segélyt.


NEm értem a problémádat, jogilag nem stimmel, amit leirsz, nehéz igy tanácsot adni.


300 négyzetméter termőföld miatt senki nem jut koldusbotra, arra nem is adnak hitelt, esetleg ha Rózsadombon van egy telken...

2016. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan földtörvény vagy mi ami megtiltja, hogy az ember lemondjon róla. Valami nagyon nem stimmel ott valami. Jó magam is mondtam le földről mint örökségről
2016. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!