Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám folyamatosan napi...

Évikekakuke kérdése:

Az anyám folyamatosan napi szinten BERÚGATJA az anyját (a nagymamámat). Hová fordulhatnék segítségért ilyen esetben? Egy kisvárosban lakunk, eléggé gyér az orvos-kínálat

Figyelt kérdés

A családsegítő elutasított azzal a szöveggel, hogy, ameddig rendőrségi ügyük nem lesz, nem segíthetnek + másrészről, amíg maguktól nem kérik a segítséget, semmi értelme.

Én ezt már nem bírom tovább nézni, hogy anyámba egy csepp felelősség sem szorult. Mamám 80 éves. Azt sem értem, hogy nem vett el a gyámügy annak idején, mert anyám nem dolgozik, amióta én megszülettem. Mamám nyugdíjából élünk.


2016. jún. 19. 16:09
 1/7 anonim válasza:
0%
Szia! Hát öhm szerintem, mondd el nekik, hogy neked ez így nem jó, és hogy ezen változtassanak! Én csak ennyit tudok mondani! Sok sikert ;)!!!!!!
2016. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ezzel mi a célja anyudnak???szánalmas, meg a mamád is h elfogadja
2016. jún. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy egy felnőtt embert "berúgatni" csak akkor lehet, ha ő is akarja. Úgy tűnik, hogy mind a kettőjüknek pszichés problémái vannak, de ameddig nem kérnek segítséget, valóban nem tehetsz semmit (azon kívül, hogy beszélsz velük, esetleg emlékezteted anyukádat, hogy ha a nagymama meghal májbetegségben, nyugdíj se lesz - ha más érvelés már végképp nem használ)
2016. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen szánalmasak. Pszichés probléma persze, de évtizedek óta folyamatban van ez a hanyatlásuk, és nem jutnak el még csak a felismerésig sem, hogy változtatniuk kellene. Én szakemberre gondoltam, vagy, hogy nincs e valami törvényszabályozás ilyen esetekre. Nem számít e ez bűncselekménynek, ha szenilis idős embert ilyen felelőtlen életvitelnek teszi ki a saját gyereke. Mert mondhatni mérgezi őt az alkohollal. Ráadásul anyám még 16 éves szintjén van kb és szót fogad mamámnak. A házból nem engedi ki, csak boltba anyámat. És anya ebben él, ezt tartja normálisnak és elfogadottnak... :'(
2016. jún. 19. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez gáz.Hát ha a hivatal nem segít, akkor szerintem legjobb megoldás a költözés.
2016. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kétlem hogy a nagyid most kezdte volna az ivást
2016. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem normális helyzet, de törvényileg tökéletesen elfogadott alkohollal kínálni egy nagykorú embert... Nem hinném, hogy ebből önmagában rendőrségi ügy lesz. Itatni (erőszak nélkül) csak azt lehet, aki hagyja magát.
2016. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!