Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Maximalizmus vagy a kompromiss...

Maximalizmus vagy a kompromisszumok vezetnek boldogsághoz?

Figyelt kérdés
Nagyon maximalista vagyok, és ezért kevés dolognak tudok örülni. Olyankor vagyok elégedett és valamelyest boldog, ha sokat dolgozok és jelentős eredményeket érek el. De ez nem mindig sikerül. Igazábül sok kompromisszumot sem szeretnék kötni magammal, és megelégedni. Melyik hova vezet? Mit tegyek, hogy boldog legyek?
2010. ápr. 13. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Engedd egy kicsit el magad!Ne várd magadtól a tökéletességet,gondolj arra,hogy sokszor követ el minden ember hibát a földön,te is ugyanolyan joggal rendelkezel,és követhetsz el te is hibát.Ki várt kisebb korodban tőled sokat?Én még fiatal vagyok,most kezdem magamat a maximalizmusról leszoktatni.Nem várok magamtól sokat a tanulásban sem,általános iskola 8.osztály második félévét tiprom,és hát itt a vége,mit érdekel engem a bizonyítványom,csak ne legyen kettesem és ne bukjak meg!Ezért épp annyit tanulok,amennyi jól esik,dolgozatoknál csak negyed órával többet,mert vhogy nem tud érdekelni.
2010. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

célok kellenek, csak igazából ha elérjük, annak örülünk a legkevesebb ideig...

az odavezető út hosszabb és összességében sokszor több örömöt tartogat.

maximalisták.. ők viszont sosem elégedettek, persze senki sem az, csak mások nem haragszanak magukra. neked sem szabad, örülni kell a sikereknek, főleg azoknak, amikért sokat dolgoztál, és alig várni a következő kihívást, büszkének lenni arra, amit megcsináltál. mindegy, milyen apróság, örülni, hogy csináltál valamit, akármit. valami jót...az a legjobb, minden minden szempontból. másokért dolgozni, olyankor ötlti el az embert a legtöbb érzés azt hiszem.

azt hiszem a legjobb a tökéletesre törekedni, de .. de tudni mellette, hogy neked fog a legkevésbé annak tűnni bármi is.

2010. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem a kompromisszummal többre mész, de nem akarlak befolyásolni.
2010. ápr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!