Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nappali ösztöndíjas PhD...

Nappali ösztöndíjas PhD mellett csak részmunkaidőben, vagy teljes munkaidőben is vállalhatok állást?

Figyelt kérdés
Nappali ösztöndíjas PhD mellett csak részmunkaidőben, vagy teljes munkaidőben is vállalhatok állást?

2016. júl. 5. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemtől függő, hogy belsőleg hogy szabályozzák. De az én személyes véleményem az, hogy ha valaki doktoranduszi lét mellett teljes munkaidőben dolgozik, akkor ott ette meg a fene. Komoly tudományos munkát sose fog felmutatni mert nem képes elmélyedni a területén, és nem elég odaadóan csinálja a kutatást.
2016. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Csatlakozom, a PhD munka napi 25 órás elfoglaltságot jelent, reálisan max úgy tudsz mellette dolgozni, hogy ha azon a helyen dolgozol, ahol a PhD-t csinálod.

Magyarul ha cégnél csinálod a PhD-t, akkor a cég szekerét is tolod (esetleg pont a saját témáddal együtt), és ezért fizet neked pluszban (az ösztöndíjon felül) a cég.


Ez a SOTÉra és a BMEre vonatkozik, de lehet hogy van olyan tingli-tangli egyetem, ahol a PhD munka mellett el tudsz menni full munkaidőben dolgozni.

2016. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én igazából az ELTE-re járok, de gyakorlatilag a doktorimat egy külső cégnél csinálom, szóval az egyetemre csak akkor megyek be, ha vizsgázni kell, vagy ha órára kell menni, de egyébként az egyetemen kívül végzem a kutatásomat és ahol jelenleg is vagyok, ott ajánlottak fel egy teljes munkaidős állást, csak kértek, hogy járjak már utána, hogy lehet e teljes munkaidőset vállalni mellette, mert ha igen, akkor ugye minden hónapban lenne még a fizetésem mellett az a plusz 100.000 Ft, így jobban járnék. De ha nem lehetséges teljes munkaidőben állást vállalni, akkor otthagyom az egyetemet és a cégnél csinálom meg a doktorimat, igazából már mindenem megvan hozzá, csak meg kellene írnom és benyújtani :) Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! :)

2016. júl. 7. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!