Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Költsem el a...

Mit csináljak? Költsem el a pénzem új telefonra, vagy tartogassam BTS koncertre? 15/L

Figyelt kérdés

Kb 1-2 hónapja elromlott a telefonom, úgyhogy szeretnék venni újat.60 ezer ft-om van, és a telefon is pont annyi. Viszont pont most olvasom, hogy a BTS jövőre lehet,hogy megy Európa turnéra, és akkor lehet, hogy jönnek M.o-ra is. Meg, hogy a jegy legalább 50-60 ezer forint lesz, stb.

Szerintetek vegyem meg a telefont, vagy tartogassam a pénzt a koncertre(ami nem is biztos, hogy lesz)?

(a telefon egyébként Huawei P8 Lite lenne).

Válaszokat előre is köszönöm:)

15/L



2016. júl. 5. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi az a BTS?
2016. júl. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 2*Sü ***** válasza:
68%

Nem sokat fog segíteni, de:


Pro:

Vedd meg a telefont. Arra itt és most van szükséged. Bizonytalan, hogy jövőre lesz-e az a koncert. Lehet, hogy nem. Lehet, hogy igen, de addigra már rég más zenét fogsz szeretni. (A te korodban ez könnyen előfordulhat.) Lehet, hogy lesz koncert, te is el szeretnél menni, és lesz is rá pénzed, mert az eltelt egy évben kaptál, szereztél, kerestél annyi pénzt, hogy el tudj menni.


Kontra:

39 éves vagyok. 15 éves koromban nem nagyon volt még mobil. Hogy milyen telefonom volt mondjuk 25 évesen, arra nem emlékszem, lényegtelen is mai szemmel nézve, mai szemmel nézve egy ócskavas volt, lényegtelen, hogy egy évvel előbb, vagy később vettem meg. Viszont amit élményt átéltem 15-20-25 évesen, és valóban jó élmény volt, arra ma is emlékszem, ma sem ér kevesebbet.


Konklúzió:

Hogy neked mi mennyire fontos, mit miért lennél hajlandó feláldozni, mire mennyi ideig lennél hajlandó türelmesen várakozni, azt egyedül csak te tudod. Mindenki más tanácsa a saját értékrendje, a saját ízlése alapján születik. Mérlegelj, képzeld el mindkét helyzetet és dönts, függetlenül attól, hogy itt ki mit ír.

2016. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Mindegy, a lényeg, hogy minden pénzedet elköltsd.
2016. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ezt te tudod eldönteni. Találsz olcsóbban is telefont. Viszont a BTS nem tudni hova megy koncertezni. Dehogy annyi az a VIP jegy max..Egy sima jegyet 20-30 körül már tudnál venni. Persze ha külföldre is kiutaznál értük az drágába lesz.

Max megveszed a telefont és jövőre csak összegyűl valamennyi pénz (karácsony, szülinap stb)

Vagy veszel egy olcsóbb telefont és a maradék pénzedet félre teszed és gyűjtesz még hozzá. :)

2016. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy mérd fel melyik a fontosabb.


Össze fog gyűlni egy év alatt nagyjából ennyi pénz? Mennyi az esélye, hogy jövőre pont ide jönnek koncertezni? Tényelg szükséged van arra a telefonra? Nincs olcsóbb ami ugyanúgy tetszik? Egy évig kibírod telefon nélkül? stbstb

2016. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem egy telefon amit évekig hasznalsz többet ér mint egy pár órás koncert......
2016. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2016. júl. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Bts koncert komolyan a koncerteken még orultebbek es viccesebbek mint a való életben ha army vagy akk komm arra is tegyél felre
2016. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!:)

Végül megvettem a telefont, és próbálok addig összegyűjteni pénzt a jegyre, ha nem gyűl össze, akkor veszek olcsóbb jegyet, vagy elmegyek pár év múlva koncerte.

A szüleim amúgy azt mondták, hogy felnőtt nélkül nem mehetnék koncertre, szóval inkább várok pár évet:)

2016. júl. 10. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!