Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » El szertnék kezdeni gitározni....

El szertnék kezdeni gitározni. Milyen gitárt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Könnyűzenét szeretnék játszani, leginkább rockot, meg egy két tábortüzes dalt. Otthon tanulnék, egyedül. 14/lány vagyok. Milyen gitáron érdemes tanulni?

2016. júl. 15. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, elektromos, vagy akusztikusat szeretnél.

Amik szerintem jó márkák az a Cort és a Fender (persze több is van)

Ha akusztikus, akkor kezdésnek a műanyag húros ajánlott, kevésbé kezdi szét az ujjaidat, és olcsóbb is, ha később meggondolnád magad a gitározással kapcsolatban.

2016. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elektromoson is ugyanúgy lehet elkezdeni tanulni? Vagy nehezebb/ könnyebb?

Vagy mik az előnyei, hátrányai?

2016. júl. 15. 23:26
 3/9 Waff ***** válasza:
Én egy klasszikus gitárt javasolnék neked,20-25 ezer forinttól.
2016. júl. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Igen, elektromossal is lehet kezdeni, de az jóval drágább. Ahhoz nem csak a gitárt kell megvenned, hanem az erősítőt is. Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Vegyél kezdésnek egy akusztikus/klasszikus gitárt. Olcsóbb is és ha megunnád, akkor nem dobtál ki tízezreket az ablakon. Kezdj el azon tanulgatni és ha úgy érzed,hogy van hozzá elég kitartásod akkor érdemes belevágni abba,hogy villanyos szériára cseréld le.
2016. júl. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

És akusztikusból milyet ajánlotok? Márka stb

2016. júl. 16. 10:23
 6/9 A kérdező kommentje:

Vagy kb mennyiért tusok venni egy gitárt tokkal meg valamilyen hangolóval?

És jobban megérné valahol használt gitárt venni vagy pl olyat amit csak egyszer-kétdzer használtak de kb féláron eladják?

2016. júl. 16. 10:25
 7/9 Waff ***** válasza:
Elsőre inkább egy olcsóbbat,de újat javasolnék. 20 ezer felett már lehet használható klasszikus gitárt venni. Amelyek megbízhatóak: Geryon,Valencia..egy picivel drágábbak de jobbak is: Cort,Hora,Yamaha. Egy puhatok olyan 6-7-8 ezer ft. Hangolót felesleges venned,az okostelódra kitűnő ingyenes hangoló alkalmazások vannak garmadával.
2016. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi


Egy ilyet pl megérné venni? ( látatlanban de olcsón) [link]

Vagy inkább egy hangszerboltban? (Drágább, de meg tudom nézni, kipróbálni)

2016. júl. 16. 16:46
 9/9 Waff ***** válasza:

Mint fentebb írtam,elsőre inkább egy újat ajánlanék. És természetesen kizárólag hangszerüzletben vásárolj!

Az általad linkelt Staggot nem próbáltam,de a Stagg gitárokról én még szinte csak negatívumokat hallottam,nem egy dicsért hangszer.

Persze használtan is ki lehet fogni jó és viszonylag olcsó gitárokat,de az üzletben le tudsz ülni,kicsit kézbe venni,pengetni(még akkor is ha abszolút nem tudsz semmit játszani),próbálgatni hogy kényelmes-e....stb...Mivel tök kezdő vagy,ez sokat jelent..de még akkor is ha már jó gitáros vagy. A neten csak látod hogy hogy néz ki és ennyi. A másik meg hogy az árakkal is igencsak képben kell lenni. A legtöbb hirdető odaírja hogy teljesen új,sérülés mentes,kézben sem volt még stb stb.... és vagy annyit kér érte mint vadiújan az üzletben az ára,vagy még többet...egyszerűen nem fogják fel hogy ha megvettél egy akármilyen terméket,kivitted a boltból,az már nem ér annyit mint amennyit 3 perccel azelőtt fizettél érte,mert már a "használt" kategória,még akkor is ha a bolti csomagolásában van. Szóval nem árt képben lenni netes vásárlásokkor...

Mint írtam 20-25 ezer forint az alsó határ,ennyiért már használható klasszikus gitárt kaphatsz hangszerboltban,ezen alul nem is igen van gitár az üzletekben.

Nézelődj,olvasgass az interneten mielőtt vásárolnál.Amely márkákat kerülj el: MSA,Stagg,LAG,Barcelona,Romanza (ez az a bizonyos tecsós meg auchanos "gitár",kb ez a lehető legrosszabb ami történhet veled e téren,még ha ingyen adják se fogadd el).

Nyugodtan menj be egy hangszerboltba,mond meg hogy kezdő vagy és hogy kb mit szeretnél,ha rendes az eladó segíteni fog neked. Vagy kérj meg egy gitározásban jártasabb rokont vagy ismerőst aki elkísérne gitárt nézni.

2016. júl. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!