Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A CCleaner-ben (vagy bárhol...

A CCleaner-ben (vagy bárhol máshol) mi az, hogy szabad terület törlése?

Figyelt kérdés

Elég gyors a gépem, de hát... szeretném belőle a maxot kihozni.

Szóval nemrég elkezdtem használni a CCleaner-t, ami szerintem egy jó program, és hát 1-2 dologban nem vagyok biztos.

Tehát mi az, hogy szabad terület törlése? Hiszen már szabad.

Ez a számítógép használatakor való, ideiglenes, átmeneti dolgok lennének, amik a háttérben futnak?

És mi a legrosszabb ami történhet, ha több helyen is beállítom a végleges törlést? Persze csak ésszel.

Ez a program ugye fájlokat nem töröl ki, csak ha azt beállítom manuálisan?

Bocsi a hülye fogalmazásért.

Tudom ott a google, de biztos, ami biztos.

Mihamarabbi válaszokat köszönöm, 15/F!



2016. aug. 1. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell máshogy értelmezni, a szabad területet törli, minden más (ideiglenes fájl, háttérben futó alkalmazás) a foglalt területen van.


Azzal hogy valamit törölsz és a lomtárból is ürítesz, még nem törlődik a merevlemezről, csak felülírhatóvá válik. Majd amikor valami helyet foglal a merevlemezen, akkor a felülírható szabad terület felülírásra kerül, és foglalt terület lesz belőle.

A szabad terület törlése még egyszer, vagy több is felülírja majd ismét törli a szabad területet, így azzal helyet nem szabadítasz fel. Csak arra jó hogy véglegesen eltüntess fájlokat, mert a felülírható de még nem felülírt adat visszaállítható, a felülírt viszont nem.

2016. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

áhá, lógíkus, köszönöm szépen!

(És amíg nem írjuk felül, nem lassítja a gépet, vagy mi? hiszen ott van... pufff)

2016. aug. 1. 21:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a terület amit nem használ a gép, nincs is érintve a működésben.
2016. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!