Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés: melyiket...

Elméleti kérdés: melyiket választanátok, egy emberformájú idegen bolygóról érkezett alient, aki magával akar vinni a maga bolygójára, vagy az itt lévő perpill boldog és kényelmes életeteket?

Figyelt kérdés

Ma éjjel pont ezt álmodtam. Jött egy alien, tök emberformájú volt, egész kellemes megjelenésű, és egyből elkezdett udvarolni, ami nyilván hízelgő volt. De álmomban vőlegényem is volt (aki a valóságban is van), és végül nagy szívfájdalmak közepette, merthogy egyébként én baromira szeretnék idegen civilizációkkal találkozni meg idegen bolygókat felfedezni (de jó is lenne, ha még a fiatal életemben felfedeznék a térhajtóművet... -Star Trek referencia), de mégis az itthoni életet választottam, mondván, hogy túl sok mindent kellene hátrahagynom, és az új világban fene se tudja, mennyire érezném jól magam. Tehát amolyan megszokott boldogság vagy az új, de bizonytalan izgalmak keresése közötti dilemma.


Ti hogy döntenétek? És ha nem lenne párotok? Feltételezzük, hogy az idegen valóban tetszik nektek, és az életetek itt azért nem egy teljes katasztrófa.


u.i.: a bolygója valami 243 évnyi útra van innen, amit te végig hibernálva töltesz, szóval nem igazán tudod meggondolni magad- vagyis meg tudod, de nem sok értelme van-, ha mégsem tetszik ott az új bolygón valami.


2016. aug. 6. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Téged tényleg valaki el akar venni?
2016. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez sem nagyobb baromság, mint az én “találkozni“ akarok egy rajzfilmcsajszival vágyam. Igaz akkor mèg nem voltam 10 éves se.
2016. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig érdekes elmélkedés. Ne legyetek már ilyen sótlanok, hol marad belőletek a fantázia és az álmodozás? :D


És igen, egyes, valóban el akar venni valaki, akitől szintén meg fogom ezt kérdezni amint felébred, és majd fantasztikusan fogunk filozofálni a kérdésen. De addig is érdekel, hogy mások hogy gondolkodnának (ha hajlandóak lennének egy kicsit is elrugaszkodni a valóságtól és tényleg elképzelni a fent leírt helyzetet).

2016. aug. 6. 10:23
 4/14 anonim ***** válasza:
Hibernálás és űrutazás nélkül is találkozhatsz itt érdekes emberekkel.
2016. aug. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

2-es

Ha az Jessica Rabbit, akkor annyira nem beteges :)


[link]

2016. aug. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az utóbbi.

Nem érdekelnek az emberformájú idegenek, és más életforma sem, nem is szoktam ilyenekkel foglalkozni.

Annyi jó dolog van itt a Földön, hogy nekem tökéletes, jól érzem magam. :)

2016. aug. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Tudod, milyen kicsi az esély arra, hogy az a bólygó is alkalmas legyen emberi élet fenntartására? Kössz, nincs kedvem meghalni!
2016. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7: de ha abból indulunk ki, hogy az idegen lény is jól érzi itt magát mindenféle segítség nélkül- tehát nem szkafanderben mászkál meg lélegeztetőgéppel-, és ő ott született, akkor valószínűleg az ember is megmaradna az ő bolygóján.
2016. aug. 6. 11:16
 9/14 Költőnő? ***** válasza:
Attól, hogy valami humanoid, még nem jelenti azt, hogy az életfeltételei a mieinkkel megegyezőek.
2016. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Nem értek egyet. Ha az idegeneknek nincs szüksége oxigénre az élethez, attól még jól érezheti itt magát, mi viszont elég csúnyán meghalnánk azon a bólygón.


Egyébként meg amit mondtam azzal inkább arra akartam célozni, hogy ezek az elképzelések az ismeretlenről mindig csupa jó dolgot takarnak. Attól, hogy az idegen hasonlított ránk, te egyből feltételezted, hogy ja, biztos pont olyan a bolygó, esetleg fejlettebb a technológia, a kultúra is biztos hasonló, mint a miénk, stb. Lehet hogy az ő bolygóján el lennél nyomva, rabszolgasorba taszítva, sosem látnád a napvilágot, ilyesmi. Vagy egyedül lakik a bolygón, és soha senkit nem látnál viszont. Annyi negatív kimenetele lehet a dolognak!


Persze érdekes dolog fantáziálgatni ezekről, de nem ártana némi minimális asztrobiológiai ismeretre támaszkodni.

2016. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!