Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vasárnapi pótlék fizetés. Jár...

Vasárnapi pótlék fizetés. Jár vagy nem jár? Hozzáértők segítségét várom.

Figyelt kérdés

Diákmunkásként dolgoztam július hónapban. 96 órát mentem, ebből 24 óra vasárnap. Viszont, most tizedikén, nem annyi fizetést kaptam, mint vártam, betelefonáltam, meglett a hiba.

Nos.

A szerződésemben van egy táblázat, ami azt taglalja, hogy mennyi a fizetés árufeltöltőként, és kasszásként, valamint a 18:00 óra utáni és vasárnapi pótlékok.

Nekem a táblázatban 100% pótlék jár vasárnapra. Az iskolaszövetkezetnél meg 50% pótlékkal számoltak, hivatkozva arra, hogy májusban(?) megváltozott a munkatörvénykönyve, és vasárnapra csak 50% pótlék jár. Ezt én teljes mértékben megértem. Viszont a szerződésemet 2016. 07. 05-én írtam, és az első munkanapom 12-én volt. Ma is beszéltem az iskolaszövetkezettel, ott azt mondták, hogy a szerződésem magában foglalja, hogy (a pótlék mellé oda van biggyesztve egy kettes, tudjátok, majd lejjebb a magyarázat), "A törvény, által engedett 5 nyitva tartó vasárnap." Ez egyértelműen a MT. változtatás előttről szól, azonban nekem nem tudom, hogy kötelességem van-e tudnom arról, hogy miben vagy miként változik a Munka Törvénykönyve. Valamint, nagyjából átfutottam a törvénykönyvet, és arról nem ír, hogy az 50% pótléknál, nem adhat többet. Tehát én gondolhattam arra is, hogy a SPAR ilyen jófej és így jutalmazza a dolgozókat. Nektek mi a véleményetek erről? Van esély a pénzem megszerzésére? Ja és már hívott egy másik csaj, hogy be tudok menni valamikor szerződést módosítani.


Igaz 11 000 forintról van szó, de ez a fizetésemnek a 14%-át jelenti, ami elég húzós már. Meg ha tudom hogy csak 50%-ot ad pluszba nem tervezem át a programjaimat.


Kérem hozzáértők segítségét, remélem érthető az írásom. Előre is köszönöm.



2016. aug. 11. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

" (a pótlék mellé oda van biggyesztve egy kettes, tudjátok, majd lejjebb a magyarázat), "A törvény, által engedett 5 nyitva tartó vasárnap.""


Ez a törvény már rég módosult. Hogy írhattatok olyan szerződést, ami féléves, már érvényben nem lévő törvények alapján határozza meg a béredet?

2016. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát a csajt kérdezd aki elbaszta. Gondolom ő se volt képben a dologgal annyira. Vagy én nem tudom. De ilyenkor gondolom őt terheli a felelősség.
2016. aug. 11. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!