Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egészségügyben kinek szokták...

Egészségügyben kinek szokták elfogadni a nyelvvizsgáját?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy ki az akiknek elfogadják a diplomája mellett a középfokú angol nyelvvizsga bizonyítványát? Ez havi 10.000Ft bruttó pótlékot jelent. Az ok, hogy orvosoknak el szokták, de pl. akit be fognak sorolni mérnöknek, annak is el tudják fogadni?

Ennek jogilag semmi akadálya?



2015. nov. 11. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk (Debrecen) az orvosok diplomát se kapnak középfokú angol C nélkül (igen, a nyelv is ki van kötve), nemhogy pluszpénz járna érte...
2015. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Közalkalmazottként nincs nyelvpótlék (az orvosoknak meg soha nem is volt) és az a középfok 10E ma már csak 5E.
2015. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindkettőtök válasza meglep.

Első: minden felsőoktatásban végzett emberkének középfokú C nyelvvizsga kell, és mindenkinek ki van kötve milyen nyelvből (nem csak az orvosoknak). Másrészt, ahol én dolgozom, de az egész tudományegyetem összes karán el van fogadva a nyelvvizsga pótlék orvosoknak biztos.

Második: itt nálunk 10.000ft, nem tudom hol csak 5.000ft

2015. nov. 11. 20:58
 4/7 anonim válasza:
18%

Ti nem is a kérdésre válaszoltatok... Mindenkinek középfokú C nyelvvizsga kell, szerintem ezt mindenki tudja. A kérdező azt kérdezte, hogyha felvesznek valakit mérnöknek vagy átsorolják jár-e neki a fizetése mellé a nyelvpótlék. A válasz: ha a munkáltatód azt mondja megadja, mert neked kell a munkádhoz akkor JÁR, független attól, hogy valójában esetleg nem kell beszélned külföldiül.

Ennek illetménye évek óta bruttó 10.000ft, kb 6500 netto, nem tudom honnan vették az 5000 ft bruttót.

Bírom mikor nem is a kérdésre válaszolnak, hanem össze vissza mellébeszélnek.

Remélem segítettem.

2015. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

#4-esnek:

Orvos vagyok (közalkalmazotti státuszban), külföldi hallgatókat is oktatok (angolul), mégse kapok nyelvpótlékot. Akkor reklamálhatok?

2015. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
35%
Ha Te orvos vagy, külföldi nyelven oktatsz (valószínű felsőfokon teszed) akkor nyelvpótlék jár. Nekem nem igazán van olyan orvos ismerősöm, aki egyetemi tanár létére (de akár egy rezidens) nem kapja a 10.000ft-os nyelvpótlékot...
2015. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
35%
LOOL! Egyetemen tanít valaki, aki orvos, külföldi nyelven és nem kap nyelvpótlékot:))). Akkor valószínű nem orvos vagy, hanem beteghordó:)
2015. nov. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!