Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok és tudni...

14 éves lány vagyok és tudni akarom, hogyha én a Budapesti színművészeti Egyetemre szeretnék MAJD továbbtanulni, akkor milyen középiskolát ajánlatok? [vagy az lenyegében lényegtelen? ]

Figyelt kérdés

És egyáltalán megéri odairatkozni MAJD?

Mert én szeretnék a színészettel foglalkozni, a volt dráma tanárom is mondta, hogy én nagyon jó színész lehetnék. Lehetnék színész ha odajárnék MAJD? 😱 Kérlek ne írjátok, hogy ez ráér meg ilyesmik :)



2016. aug. 27. 02:53
 1/7 anonim válasza:
Pedig ez tényleg ráér xd Ha véletlen 6év mulva még idenéznél a kérdésedre ird meg hova mentél. Kosz
2016. aug. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Borzalmasan beszéled a magyart. Nem "tudni akarom", hanem tudni SZERETNÉM. Nem egyetemre, hanem egyetemen szeretnél tovább tanulni. Ahova nem odairatkozol, hanem beiratkozol.

Ha megtanultál rendesen, szépen beszélni és helyesen írni, akkor elkezdheted benyalni magad azokba az elit körökbe, ahol a színészeket és színésznőket kiválasztják.

Hobbi szinten viszont bármikor űzheted, majdnem minden városban/iskolában van amatőr színjátszó klub.

2016. aug. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Manapsàg már mindenki szinészkedik.
2016. aug. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Tudni akarom... ez ilyen hlye pcsás...
2016. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Először is: A "tudni akarom" tényleg nem a legmegfelelőbb szó, nem akarok túl sokat vonatkoztatni ebből (pld., hogy akaratos vagy erőszakos lennél) hiszen nem ismerlek -nyugi ezért nem is fogok-, de tényleg figyelj erre a jövőben. Tudni szeretném -akarom nélkül!

Ahhoz, hogy gimnáziumba kerülj jól kell tanulni. És hidd el, bár hogyis alakuljon a sorsod -színészet mellett vagy mégsem, tudom, most nagyon elképzelhetetlennek tűnik, hogy nem leszel híres színésznő, de 4-5-6 év alatt ebben a korban tényleg hihetetlen sok változhat, akár, hogy nem a színművészetibe vagy az orvosira, vagy OKJ-s óvónő képzésre kerülsz-, ahhoz, hogy elérd az álmaidat tenned kell értük. És most nagyon "stréberesen" hangzik, de ehhez a jó jegy szükséges. A dráma tagozaton nem olyan kulcsfontosságú, de azért ha 4-es vagy matekból nem árt -sőt!-, így célozd meg a félévi 4-5-ös osztályzatokat. Irodalom, nyelvtan, angol, töriből főleg fontos az 5-ös, matek-fizika-kémia lehet 4-es, bár a biosz 5-ös jól jöhet mert sok olyan iskola van ahol úgy adják össze a pontjaidat hogy "matek + magyar + egy választott természettudományi tárgy", úgyhogy -legalább- egy természettudományi tárgy legyen 5-ös.

Nem azért érdekli őket az ötös, hogy képes vagy-e megtanulni egy hat versszakos Petőfi verset, hanem, hogy képes vagy-e inkább tanulni, venni a fáradságot és a kötelességedet elvégezni -ha ehhez neked elég 2x elolvasnod egy verset, az már teljesen a te szerencsés képességed, csak ha így van, vigyázz ne vágj fel vele! Elég ha te tudod milyen könnyen ment a verstanulás.

Egyébként, igen, érdemes dráma tagozatos gimnáziumba menni! Ha ez az érdeklődésed akkor menj, és ha nem változik meg az álmod, akkor pedig 100x több esélyed lesz a színművészetin.

Amiket ajánlok:

-Vörösmarty gimnázium dráma tagozata (bp, 8. kerület), egy ismerősöm jár oda (bár nem dráma tagozatos) szeret odajárni, mert befogadó közösségű és vannak ösztöndíj lehetőségek, programok. Gyakran van különfoglalkozás, illetve hosszabb napok, mert sokféle kreatív óra van (írás pld.), de nagyon színvonalas az oktatás, könnyű egyetemre menni innét. Ide kell egy 50-60 pont írásbelin, ami igazán számít az a szóbeli (minden dráma tagozaton egyébként!). Erre a legjobb gyakorlás ha otthon elkezdesz verseket szavalni, elég ha csak először magadnak, a tükör előtt, aztán pedig ha érzed, hogy jobban megy fel is veheted és visszahallgathatod magad (nagyon tanulságos dolog). Esténként mielőtt lefekszel rakj be efféle (akár dalos) verseket, 10-20 percig hallgasd, megnyugtat és közben "rád ragad" a vers és a beszéd helyes használata. A másik pedig: ülj le megint a tükör elé és csak beszélj. Bármiről. Elég ha csak 20 percet először, de emeled majd az időt (fokozatosan!), olyan 40-50 akár 60 percre is.

A másik tippem, az a színitanoda. Nagyon sok helyen van, biztos, hogy van legalább 1-2 a kerületedben, tényleg ez a legjobb "tréning"!

-Ady Endre gimnázium (bár ez Debrecenben van). Fantasztikus iskola, komolyan, én is odaszeretnék átmenni, liberális, elfogadó és nagyon nagy hangsúlyt fektetnek a drámára.

-Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakiskola, színművészeti tagozata. Ez inkább akkor való neked, ha nem sikerül a gimnáziumba kerülés (szakközépiskolából tényleg lehetetlen az egyetem!).

-Horváth Mihály gimnázium, avagy a Szentesi (Szentesen van). Rengeteg tehetséges színész került ki innét, nagyon profi iskola drámát illetően.

-Weöres Sándor gimnázium, Leöwey Klára...-ezekről nincsenek tapasztalataim de ha rákeresel a neten ("dráma tagozatos gimnáziumok Budapesten"), és gyakorin érdeklődsz olyanoktól akik odajárnak, nem árt.

2016. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, gondoltam, higy az 'Akarom' gondot okoz DE! Amikor eloszor el szerettem volna küldeni a kérdést kiírta Nekem a 'rendszer', hogy ne írjam, hogy 'Sziasztok!' 'Szeretnék' stb. Mert így nem olvassák el. De nem fogom elnezéseteket kérni, mert úgy látszik így is megértettétek. Nem tudom hányadik kommentelő kötözködött a szavaimmal, de annak a felhasználónak üzenem, hogy nyisson ki egy szótár könyvet (ha lehet magyar példányt) az utolsó, egyben leghosszabb kommentelőnek kellett volna csak válaszonia, nem a kötözködő majmoknak :) Neki viszont köszönöm a jó tanácsokat!
2016. aug. 31. 00:13
 7/7 anonim válasza:
100%
Nagyon szivesen :)
2016. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!