Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Várnátok még 4 hónapot vagy megvennétek most?

Figyelt kérdés

Na szóval mobiltelefont készülök venni és ki is van nézve pár darab:

1. Samsung Galaxy A5 2016 - máris meg tudnám venni.. nálunk (nem élek Magyarországon) 270euroért

2. Huawei P8 Lite - szintén most venném meg .. 200euro körül van

3. Iphone SE 64GB - na ehhez csak 4 hónap múlva tudnék hozzájutni mobilszolgáltatón keresztül sokkal olcsóbban

4. Iphone 6S 64GB - szintén mobilszolgáltatón keresztül venném meg olcsóbban


Melyik telefont vennétek meg? Tudom, nem igazán egy árkategória :D De megvennétek valamelyik Androidos telefont már most vagy várnátok 4 hónapot valamelyik Iphone-ra?


2016. aug. 31. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A5-öt már láttam akció közben, így azt ajánlhatom, míg a többi 3-tól riasztanálak téged, főleg a Huaweitól, de tudod, van az a mondás, hogy jobb ma egy kis túzok mint 4 hónap múlva egy leárazott kőzepes.
2016. szept. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:

Telefont az ember elsősorban az igényeihez, és anyagi lehetőségeihez mérten választ. Illetve egy új telefon esetén az is szempont, meddig tud a jelenlegivel együtt élni, vagy éppen telefon nélkül élni, ha régi nem működik. Itt nem az a jó telefon, amelyik többet tud, pláne nem az, ami jobban hype-olt, drágább, hanem az a jó telefon, ami pont kielégíti azokat az igényeket, amit egy telefonnal szemben támasztasz.


Megint más, ha valaki csak telefonálni, esetleg viberezni, facebookozni, böngészgetni szeretne. Megint más, ha valaki fényképezni, videót készíteni szeretne, illetve itt is kérdés, hogy milyen minőség felel meg neki. Megint más, ha valaki erőforrásigényes játékokkal szeretne játszani. Megint más, ha valakinek a hosszú készenléti, beszélgetési idő az, ami kardinális. Megint más, ha valaki extrém feladatokra, kvázi zsebszámítógépként akarja használni. Megint más, akinek a strapabíróság, vízállóság a fontos szempont. Megint más, ha valakinek fontos a szervizhálózat minősége. Megint más, ha valaki kvázi státuszszimbólumként tekint a telefonjára. Van, akinek a nagy kijelző fontos és kényelmes. Van, akinek meg pont az a fontos, hogy a telefon kicsi, könnyen zsebre vágható legyen.


Ezeket mérlegelni nem nagyon fogja tudni más helyetted.


Én pl. iPhone-t nem vennék. Androidos telefonom van, de van egy iPad-om is. Az iPad kiváló minőséget, hétköznapi feladatoknál gördülékenységet, jó teljesítményt nyújt, tabletnél én nem annyira láttam anno ennek jó alternatíváját. Viszont én informatikus vagyok, nekem a programok szeparáltsága, a rendszer zártsága – pl. memóriakártya hiánya, a teljes fájlrendszerhez való hozzáférés hiánya – sok bosszantó problémát okozott, de egy átlag felhasználó nem is akarná arra használni, amire én, tehát ez egyéni szociális probléma, de pont ezért androidos a telefonom, mert ott nincsenek meg ezek a korlátok. Viszont ezek a korlátok teszik egyébként az iOS-t sokkal védettebbé a negatív jelenségektől, vírusoktól, kémprogramoktól (meg persze az Appstore-ba bekerülő programok alapos vizsgálata is ezt segíti elő). Negatívuma még az iOS-nek, hogy ugyan sok feladatra akár még sokkal jobb minőségű szoftverek léteznek, hajlamosabbak ezek fizetősek lenni, néhány feladatra vagy nem találsz ingyenes alternatívát, vagy nincs kellő minőségű, kellően választékos ingyenes kínálat. A rendszer kevésbé testreszabható, sok helyen kellően buta, túlontúl egyszerű, de cserébe kellően átlátható, egyszerűen kezelhető és azért a többség számára megszokva kellően ergonomikus is.


Másik, objektívebb oldalról nézve amennyiért egy iPhonet meg tudsz venni, azért már olyan minőségi telefont is kapsz, ami valóban hozza, sőt át is ugorja az iPhone minőségét. Ár/érték arány tekintetében az iPhone szerintem nem a legjobb választás. Bár valószínű, hogy kevesebb problémád is lenne, mint a másik kettő, középkategóriás telefonnal, azért az iPhone a túlárazottsága ellenére képvisel minőséget.


Ha a P8 Lite és a Galaxy A5 (2016) között kellene választanom, inkább a Samsungot választanám. Annyival nem drágább, mint amennyivel jobbak számomra a paraméterei. Személyes tapasztalatom alapján az AMOLED kijelzője szebb, nagyobb fényerejű, mint egy IPS kijelző. (Az összehasonlításom alapja egy LG G2 és egy Samsung Galaxy Note 4.) Illetve az A5-ösnek Gorilla Glass 4 kijelzője van, míg a P8-nak Gorilla Glass 3, tehát strapabíróbb is. Igaz, a Samsungon 4.4-es Android fut, de gondolom érkezik rá majd az 5-ös is. Bár ennek leginkább az alkalmazások SD kártyára áthelyezésénél van a legfontosabb szerepe, ha neked ilyen problémád nincs, nem akarsz több tucat nagy méretű alkalmazást telepíteni, akkor ez nem gond. A Samsung aksija is sokkal többet bír, azért 45%-al magasabb készenléti idő elég meggyőzőnek hangzik így látatlanul. Ráadásul a P8 aksija nem vehető ki, így hosszútávra tervezve aksicsere vagy kizárt, vagy drágább, nehézkesebb. A telefonguru.hu oldal szavazása alapján is jobbak a pontszámai. A Samsung azért a Huaweihez képest úgy általában jobb minőséget képvisel, bár pont ezen két telefon között nem tudom ez hogy alakul. A P8 mellett talán még a nyolcmagos processzor jöhet fel érvként, de ennek csak igazán erőforrás-igényes alkalmazásoknál lehet jelentős szerepe.


De ha egy iPhone-ra lenne pénzed, még az iPhone-ok árához mérten olcsóbban is, lehet érdemes megfontolni egy régebbi Samsung zászlóshajó kategóriát, mondjuk egy Galaxy Note 5-öt, vagy egy Galaxy S6 edge.

2016. szept. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bok Globule ***** válasza:
Motorola 2900. Szerintem nagyon jó lesz az neked.
2016. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!