Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezek a fonetikai jelek milyen...

Ezek a fonetikai jelek milyen betűnek felelnek meg?

Figyelt kérdés

ʌ

ə

ɔ

ŋ


2016. szept. 1. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Biztos nem volt egyszerűbb rákeresni a fonetikai jelekre és megnyitni az első találatot:

[link]

2016. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt az oldalt már néztem. Itt nem írnak róla hogy ezek a jelek milyen betűnek kell érteni.
2016. szept. 1. 17:22
 3/11 anonim ***** válasza:
A fonetikai jelek nem betűt jelölnek, hanem egyes hangokat, s azok képzési módját.
2016. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez azért lehet, mert nincs ilyen hangalakkal rendelkező betű a nyelvünkben.
2016. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor inkább úgy kérdem hogy ezeket a jeleket minek kell ejteni.

Mert például a Hungary szó kiejtésében is benne van.

Itt van rá a példa: [link]

2016. szept. 1. 17:29
 6/11 anonim ***** válasza:
A linkelt oldalon minden jeltől balra ott van a kis hangszóró. Ha rákattintasz, akkor hallhatod. A jeltől jobbra meg ott van minden tudnivaló az egyes hangokról.
2016. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A linkelt oldalon minden jeltől balra ott van a kis hangszóró. Ha rákattintasz, akkor hallhatod. A jeltől jobbra meg ott van minden tudnivaló az egyes hangokról.


Nekem olyan kellene ami írásban ejti ki normálisan a szöveget. Mert nagy rá az esély hogy félre hallom amit mond. Viszont elolvasva meg nem tudom hogy hogyan kell kiejteni mert most én így nem értem. Például a Hungary szó kiejtésére ezt írja: hʌŋ.ɡər.i. Most az a fordított e betű mi a francot jelent. Meg ezt is minek kell mondani: ʌ

2016. szept. 1. 18:05
 8/11 anonim ***** válasza:

A szó felolvasása sem fog jobban segíteni. Nincs steril nyelv, hogy mindenki ugyanúgy ejtse a hangokat, nincsenek egyforma emberek sem. A forvo nevű oldalon lehet kiejtés szerinti szöveget keresni, de a kiejtés nagyban függ attól hogy melyik ország melyik területén mondták ki, és ott mely dialektus, nyelvjárás uralkodó és milyen akcentusa van az illetőnek.


Ugyanazt az angol kifejezést akár 5-8-féleképpen is ki lehet ejteni, mert az oxford-skót-walesi-ír-usa-afrikai-ausztrál angol is mind más. Segíteni neked nem fog.

2016. szept. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem olyan kellene ami írásban ejti ki normálisan a szöveget. - én nem tartom magam butának, de ezt nem tudom értelmezni.
2016. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezek a kiejtést jelölik-
2017. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!