Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg lehet tanulni egy nyelvet...

Meg lehet tanulni egy nyelvet egyedül? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnek a kelet ázsiai kultúrák, és szívesen megtanulnék japánul.

Ahogy utána olvastam a tanár nélküli nyelvtanulásnak, elég sok ellentétes véleményt találtam. Én igazából egy alap szintet szeretnék meg célozni (vagy talán közép szintet) és ha jól megy szereznék tanárt is, a további fejlődés érdekében.



2016. szept. 10. 18:45
 1/4 anonim válasza:
Meglehet sok szorgalommal. Gyerünk!!!
2016. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze csak attól függ hogy milyen intenzíven
2016. szept. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen kezdtem én is, a hiraganákat és a katakanákat egész gyorsan elsajátítottam (teljesen egyedül). A nyelvtan sem bonyolult az elején, de nem árt, ha több irányból közelítesz felé: gondolok itt internetes oldalakra (pl [link] vagy https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A), tankönyvekre (én a DEKIRU-tt és a Minna no Nihongo-t ismerem, de Hidasi Judit könyvét is sokaknál láttam ajánlani), szótárakra (Kanji és Kana könyv nekem nagyon bevált, de van letölthető, mint a WAKAN, vagy simán a neten [link] vagy [link]


Az alapokat ezekkel elsajátíthatod, ha elég szorgalmas vagy sokáig juthatsz velük, de az én személyes tapasztalatomból kiindulva keress mielőbb valakit, akivel tudsz beszélni, mert a társalgási szint semmit nem fejlődik tankönyvet olvasva, pedig azt azért nem érdemes hanyagolni :D


Ha ajánlhatok tanárt, a Japán Nyelvleckék készítője, Hato Aoi vállal akár Skypeon keresztül is órákat. Én is nála tanulok, teljesen korrekt és nagyon jó tanár, könnyű mellette tanulni. Ha eljutsz odáig, szerintem írj rá facebookon ;)


Mindenesetre szerintem feltétlen érdemes elkezdeni, hobbinak is nagyon jó. Kitartást és jó szórakozást hozzá! ^.^

2016. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a jó tanácsokat:)
2016. szept. 11. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!