Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sértegethet a tanár?

Zsupos Tímea kérdése:

Sértegethet a tanár?

Figyelt kérdés

Tavaly évben a tesitanárom sértegetett azzal hogy milyen dagadt vagyok és túlsúlyos. 158 cm és 53 kg vagyok lehet nem a legvékonyabb de nem hiszem hogy nagyon dagadt lennék.

Mint emlitettem tavaly nagyon sokat küzdöttem ezzel de nem tettem semmit se ellene csak hallgattam utána jöttek az osztálytársak is és igazat adtak a tanár úrnak.

Nekem ezek nagyon fájtak.

Ja és szüleimet nem szeretném ha felmennének a tanárúrhoz mert akkor még jobban piszkálna.

Mit tegyek?



2016. szept. 14. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a tanarurhoz kell menni, hanem a tanarur fonokehez, az igazgato urhoz. Aztan majd o elrendezi. Ha meg nem rendezi ell, akkor az igazgato ur nyakara jarni hogy kerem szepen, szoltunk mar, a problema tovabbra is fennall.


Ezek utan lehet menni az iskola felugyelo szervezetehez, a mediahoz, illetve lehet feljelentest tenni a tanarur ellen.


Nem szabad az ilyeneket annyiban hagyni, mert pontosan ezert hiszi azt a tesitanar hogy barmit megtehet.

2016. szept. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:

Mivel nem tudjuk a korod, a kérdés objektíven nehezen ítélhető meg.


Ha 9 év alatti lennél, akkor ez már egyértelműen kövérnek számít. Ha 13 év alatti vagy, akkor is határozott súlyfeleslegre utal (az azonos korú és testmagasságú lányok 3/4-e nálad soványabb), ha 14 vagy afölötti a korod, akkor a súlyod megfelelő, 18 évesen szinte teljesen átlagos.


Hogy a tanár ezt sértő módon a tudtodra adhatja-e, főleg nyilvánosan, mások füle hallatára? Hivatalosan nem. Gyakorlatban attól függ, az igazgató, vagy a szüleid mennyire akarnak ebből ügyet csinálni. Lehet előremutató egy kissé sértőbb megállapítás? Lehet, mert annál jobban beléd fog égni, és ha tudsz és akarsz, annál nagyobb akaraterővel fogsz tenni ellene. Igaza volt-e amúgy összességében a tanárnak? Lásd fenn, objektíve lehetett igaza is. Sőt általában az embert pont az igazsággal lehet a legjobban megsérteni. Ha valaki azt mondja rám, hogy kopasz vagyok, akkor az nem sért, hiszen nem vagyok az. Ha valaki azt mondja rám, hogy túlsúlyos vagyok, akkor arra jobban megsértődhetnék, pont azért, mert igaz. De nem sértődök meg rá, mert tudatában vagyok annak, hogy tényleg túlsúlyos vagyok. Hogy ez most a saját hibámból történt meg, hogy túlsúlyos lettem az évek alatt, vagy nem, az részletkérdés. Hogy én ezellen tettem-e valamit, vagy sem, az is részletkérdés. Hogy elfogadom-e magamat így, ahogy vagyok, vagy álmatlan éjszakákat okoz ez a probléma, az is részletkérdés. Ami igaz, az nem lehet sértő, amíg mi magunk annak nem akarjuk felfogni.


> Ja és szüleimet nem szeretném ha felmennének a tanárúrhoz mert akkor még jobban piszkálna


Akkor újabb kivizsgálás, immáron fegyelmi a tanárnak, ha még jobban piszkál, akkor esetleg még ki is rúghatják. Nem, nem piszkálna jobban, ha meg igen, akkor ő ütné meg a bokáját. De én első körben azt javaslom, hogy ne a szüleiddel beszélj, hanem a tanárral. Mond meg neki, hogy ha ő téged nyilvánosan kövérnek, dagadtnak nevez, az számodra kellemetlen. Annak ellenére is, hogy akár igaz is lehet. Te nem szeretnéd, ha ez megismétlődne, nem tartod helyesnek, hogy egy tanár sértő szándékkal viszonyul egy diákhoz, így kénytelen lennél a szüleidhez fordulni ezügyben, akik meg nagy valószínűséggel az igazgatóhoz fognak fordulni.


De ettől még érdemes megfontolni, objektíven mennyi igazság van a sértés mögött. Lásd: [link] . És ezen objektív kép alapján megoldást találni arra, hogy a helyzet változzon. Nem azért, hogy a tanár ne piszkáljon, hanem mert pusztán önmagadnak lesz ez jobb, ha egészségesebb, szebb, erősebb leszel.

2016. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok egyébként
2016. szept. 15. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!