Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy egyedülálló, gyermektelen nőként,44 éves vagyok, a családomban (sógornő) már megjegyezte, hogy milyen jó, hogy nem lett gyerekem, mert legalább az ő gyerekei örökölnek tőlem. Ti mit mondanátok erre?

Figyelt kérdés
2016. szept. 22. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Remek.

Írj végrendeletet. Előtte tudd meg a kötelező elemeket.

2016. szept. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kb. kiröhögném.
2016. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mármint a sógornőt, nem téged. :)


31 éves, egyedülálló, gyermektelen nő vagyok, az is tervezek maradni, mert teljesen jól érzem így magam. Ugyan nekem semmi bajom azzal, ha az unokahúgom kapja mindenem (amúgy ez sem feltétlenül igaz, csak nézd meg a törvényes öröklési rendet...), de ha valaki ilyet mondana, néznék egyet. :D

2016. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Írnék 1 végrendeletet, hogy mindenemet 1 árvaházra hagyom, és megmutatnám neki.
2016. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul esne.

- hogy örül, hogy nincs gyerekem (mert ugye nem tudjuk, hogy miért nincs, akartál-e, nem lehetett, stb.)

- hogy kvázi a halálomat tervezi

- hogy természetesnek veszi, hogy ők kapnak mindent

Biztosan fura lenne egy társaságban vele.

2016. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Én azt válaszoltam volna, hogy: „Az majd a végrendeletemből kiderült. Bár most így belegondolva, ha te már most az örökséget emlegeted, nagyon úgy hangzik, mintha alig várnád, mikor patkolok el. Ez viszont erősen elgondolkodtat, hogy a nevednek szerepelnie kellene-e a végrendeletem szövegében.”


Persze kapcsolatfüggő is a dolog, nem tudom milyen viszonyban vagytok, nem egy tréfának szánta-e az illető, ami kicsit rosszul sikerült, és lehet már ő is megbánta, hogy ezt mondta.

2016. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ha találkozol vele, említsd meg, hogy a múltkori beszélgetésetek ráébresztett, hogy végrendeletet kell írnod. ;)
2016. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én írnék egy végrendeletet, amiben kikötöm, hogy ők nem kapnak semmit :D

Jó nagy paraszt a sógornőd...

2016. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!