Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 40 év körüli gyermektelen nők...

40 év körüli gyermektelen nők - hogyan alakult így az életetek, és mit gondoltok a jövőről?

Figyelt kérdés
Nem tudom, vannak-e olyan 40 év körüli nők, akik akár párkapcsolatban élnek, akár egyedülállók - de nem született gyermekük. Hogyan alakult így? Zavar-e ez, hogyan élitek meg? "Feladtátok"-e már a gyermekvállalást? Ha nem, mit gondoltok ezzel kapcsolatban a jövőről?

2016. aug. 30. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Van párom. Gyerek azért nincs, mert nem jött össze. Nekem vannak nőgyógyászati problémáim, amik meddőséget is okoznak. De még nem adtam fel.

Páromnak ez nem olyan fontos, mert neki az előző házasságából van gyereke. Miattam szeretne, de neki nem okoz lelki gondokat, ha nem lesz.

Én kezdem rosszul megélni, mert azért bizonyos életkor felett már elviekben sem sikerülhet.

Úgy érzem, hogy fel fogom tudni dolgozni, ha tényleg nem lesz.

Amit nem tudok feldolgozni, az mások hozzáállása a helyzetemhez. Sok bántást kapok, hogy miért nincs gyerekem. Mintha én nem szeretnék. Úgy érzem, hogy ezért alacsonyabb rendű embernek tekintenek, mint egy gyermekest.

2016. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

42 vagyok, házas.

Soha nem akartam gyereket. Volt olyan szépreményű kapcsolatom, ahol csak és kizárólag amiatt szakítottam, mert a férfi ragaszkodott volna hozzá.


Mit gondolok a jövőről?

Megy minden a maga útján: tervek, célok - sikerek vagy kudarcok.

2016. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Férjem van már hosszú évek óta, soha nem került szóba a gyerek komolyabban. A kapcsolatunk boldogtalan, sőt szex sincs. Igen, zavar, rosszul érzem magam emiatt. A legfontosabb az lenne, hogy találjak valakit akivel boldog vagyok, a gyerek már csak egy következmény lenne.
2016. szept. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Boldog párkapcsolatban élek, nem akarunk gyereket.
2016. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
43 éves gyermektelen nő vagyok. A kapcsolataim nem úgy alakultak, így önhibámon kívül nem lett gyermekem. Amit már elfogadtam, úgy alakítom az életem, hogy jól érezzem magam gyerek nélkül. Már nem bánom, hogy nincs. Viszont a környezetemben nagyon sokan bántanak ezért, sokan azt hangoztatják, hogy nem vagyok teljes értékű ember , önző vagyok. stb. Ez viszont nagyon bánt. Miért vagyok én attól értéktelenebb ember?
2016. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bár én még "csak" 35 éves vagyok, sajnos nálam is úgy néz ki, hogy esélyem sincs a gyermekvállalásra, mert az alkalmas partnert sem találom hozzá. A bántást én is tapasztalom a saját bőrömön, folyamatosan szemétkednek az emberek, mintha nem is lenne jogom élni, mert nincs gyerekem.
2016. okt. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában azok szemétkednek, akik szinte irigyek, hogy más "megúszta" gyerek nélkül, miközben ők, akik teljesen tisztában vannak vele, hogy alkalmatlanok gyereknevelésre, és eszük ágában se volt vállalni, kénytelenek valahogy végigvinni egy ilyen horderejű feladatot, miközben telesen tiszta előttük is, hogy teljes bénázás, amit művelnek.


Jó, van olyan, aki simán csak szemétkedik, de eléggé megfigyelhető, hogy a semmire nem alkalmas idióták műfaja ez leginkább.

2016. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*teljesen (j billentyű kezdi feladni)
2016. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!