Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek adódna valami...

Szerintetek adódna valami probléma határátkelésnél? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves vagyok, Romániában születtem. Szüleim elváltak 2007-ben. Azóta apukámmal élek. :) 3 hónapja csaladostól kijöttünk Németországba, apukám már volt többször kint, de most hogy van új felesége (akivel jól megegyezem egyébként) kiköltöztünk, itt kezdtem sulit stb. Emellett apukám talált a testvérének is itt fix munkahelyet,tehát ő is kint van, ő is szeretne ide hozni a családját. Amikor a szüleim évekkel ezelőtt elváltak, a válás végén lepecsételve az áll, hogy apa a gyámom,tehát mindenről ő dönt (hivatalos papírok,felhatalmazások stb.) Ami ezzel konkrétan azt jelenti, hogy anyukámnak semmi beleszólása.( Anyukám Olaszországban van, új élettársával.) Útlevelem van, HIVATALOS. S mivel itt lesz az őszi szünet, apukám testvére meglepett egy olyan ötlettel hogy látogassunk Romániába pár napra. Amit nagyon jó ötletnek tartottam, és borzasztóan örültem is neki. De.. ha csinálunk apukam testvérére egy felhatalmazást és az összes válási papírt visszük magunkal, adódhat valami probléma? Netán nem engednének át a Battonyai határnál? Mert félek.. és tartok is tőle.. aztán apukámnam szabadsága nem lenne. Minden hivatalos papír. Abszolút minden. Tudna valaki segíteni?:) sokat jelentene nekem.

2016. okt. 8. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
16 évesen már nem foglalkoznak azzal, hogy ki a gyámod vagy a szülők mikor váltak el. Egyedül is utazhatnál.
2016. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van útleveled?

ha van, átengednek.

Unio.

2016. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Romániában tudtommal csak 18 éves korban lehet függetlenül, szülők nélkül utazni. Útlevelem is van, 2014-ben csináltattuk meg, akkor is minden probléma mentesen ment, csak nyilván a válási papírok kellettek. Amúgy szerintem,csak apukám regalja túl a helyzetet, mert amikor jöttünk júniusban több mint 30 percet vártunk a román vámosnál, mert minden papírt külön külön leellenőriztek. De nyilván, ha a papírok nem lettek volna hivatalosak nem engedtek volna át.. tehát minden papír hivatalos.. de ha így gondolkozik, persze ,hogy a másik is fél :(
2016. okt. 9. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!