Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki megtámad az utcán,...

Ha valaki megtámad az utcán, de még mielőtt megütne és én egyből sokkolóval leterítem az önvédelem?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert most kicsit veszélyes nekem az utcán legyek, a miértje nem számít, de hordok magamnál sokkolót (tudom, hogy nem szabad, ssh) és fel vagyok készülve arra, hogy ha egy bizonyos személy megjelenik mindenbizonnyal használnom is kell a sokkolót, engem basznának meg érte, igaz?... vagy az már önvédelem?

2016. okt. 14. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
A sokkoló tiltva van.
2016. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az elektromos sokkoló - mint közbiztonságra különösen veszélyes eszköz - birtoklásáért mindenképpen elővesznek, de amiatt ne fájjon a fejed.


Inkább azon aggódj, hogyan bizonyítod a védelem jogosságát, ha te támadsz... Mert ha a bíróság nem látja jogosnak a védelmi helyzetet, akkor nagyon ráfaragsz.

2016. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha sokkolót hordasz az már előre kitervelt, mert okkal hordod magadnál (és készülsz a támadással), súlyosbító tényező. Az is hogy közbiztonságra különösen veszélyes és tiltott fegyverrel történik az elkövetése. Az arányosság elvét túllépve akár gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vagy emberölés is fennállhat a te részedről, a jogos önvédelem keretein kívül. Belőled is támadó fél lesz, nem védekező.
2016. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
curva jo az ember mar meg se vedheti magat ebben a tetves orszagban
2016. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
csak azért pasznak meg mert sokkoló volt nálad,de mivel ő támadott ezért ez önvédelem
2016. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"curva jo az ember mar meg se vedheti magat ebben a tetves orszagban"


De igen, azonban ennek vannak legális módszerei is. Az, hogy - kicsit sarkítva - élet kioltására alkalmas eszközzel rátámadsz valakire, mert feltételezed, hoyg esetleg lehetséges, hogy bántani akar, az nem önvédelem.


Egyébként ha én meg akarok ütni valakit, akkor fel vagyok rá készülve, hogy védekezni fog. És egy sokkoló egy szakavatatlan kézben nem lesz elég ahhoz, hogy megállítson. A kérdező kezéből kiütik a sokkolót, és már el sem tud szaladni, mert elkapták a grabancát, és a sokkkoló miatt feldühödött támadó, aki esetleg csak egy kokit nyomott volna a fejére, most addig fogja rugdosni, amíg mozog.


Értem én, hogy ti legszívesebben lézerkardot és atombombát hordanátok önvédelmi célra, de ez nem igazán bölcs dolog. Nem értetek hozzá, nem vagytok jártasak a használatában, ellentétben a támadóval, aki pillanat alatt elveszi, és máris fel van fegyverkezve - általatok.


Nem véletlenül ajánlott a gázspré, a riasztófegyver, a sziréna (nem tudom, minek hívják magyarul, nagy hangerővel visító kis cucc) és a futás önvédelem esetére. Sokkal nagyobb az esély a túlélésre.

2016. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
előttem lévő:az is egy megoldás ha csak simán szétvered azt aki téged akart szétverni:D
2016. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
am ezt akartam en is irni egyaltalan nem biztos hogy a tamado erosebb, bar az ilyen fergek altalaban fegyvert is elokapnak kest vagy vmit az aldozata ellen
2016. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem az erő a kérdés, és nem is feltétlen a kés vagy egyéb eszköz, hanem a tapasztalat. Aki téged megtámad, az valószínűleg nem most csinálja először. Te viszont igen. Nem vagy gyakorlott verekedő, nem vagy gyakorlott a késsel, szinte semmi esélyed.
2016. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
és ha mégis?mi van ha az áldozat valami kung fu mester aki még 20-al is elbír?
2016. okt. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!