Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeged mennyire élhető város?

Szeged mennyire élhető város?

Figyelt kérdés
Jövőre kezdem az egyetemet, és esélyes, hogy Szegedre megyek. Aki lakott már ott (vagy most is ott lakik), szerintetek milyen hely? Mennyire biztonságos pl. egyedül hazamenni egy buliból egy fiatal lánynak? Melyek a jobb és rosszabb városrészek (ha lehet így "csoportosítani")?

2016. okt. 30. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fiúként azt mondom biztonságos én még egyszer sem féltem. A Mars téren vannak arcok azért napközben is, de a legtöbb ártalmatlan "tesó".

Nem hiszem, hogy egyedül fogsz bulikból haza menni (pl barátnők) egyébként is van tömegközlekedés hajnali fél4től éjfélig szóval ha jól időzítesz sétálni sem kell.

Persze mindenhol vannak kivételek, de általánosságban én biztonságosnak mondanám.

A buli helyszínek egyébként is belvárosban van amik elég világosak meg tényleg sok a fiatal.

A cserepes sort azért kerüld el :D

2016. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Én nő vagyok és szeretem. Hajnalban mászkálni nem vészes, de én közel lakok a belvároshoz. Móraváros és Alsóváros szerintem az, ami éjszaka kalandosabb lehet, de alapvetően nyugis város. Ha messzebbről jönnék haza hajnalban (pl. van egy barátnőm, aki Rókus szélén lakik - 40 perc gyalog), akkor inkább taxizom.


Én középiskolába és egyetemre is Szegedre jártam, majd itt maradtam. Sosem ért atrocitás az utcán, vagy szórakozóhelyen. A Mars tér környékén azért van sok c*gány, mert az Árkád és a piac közti egykori laktanyát szinte csak ők lakják. Nem kell velük foglalkozni, max kéregetni szoktak. A kedvencem egy kancsal srác, meg egy idősebb pasi, évek óta az a szövegük, hogy az öreg most szabadult a börtönből és pénz kéne nekik buszra, vagy akármire.


Összességében azt mondanám, hogy a Nagykörúton belül egyáltalán nincsenek gázos részek. A paneles lakótelepek közül meg szerintem Tarján a legélhetőbb, ha albérletben gondolkoztok. 28N

2016. nov. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! :) Alapvetően egy alföldi kisvárosban lakom, de egy ideig Budapesten is laktam... háát, soha többet. Szeged valahogy olyan különleges, hogy nagyváros, de mégsincs ott olyan rossz érzésem, mint Pesten...
2016. nov. 4. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!