Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Régóta tetszik a dobolás, és...

Régóta tetszik a dobolás, és szeretném csinálni, de nem tudom kell-e hozzá szolfézsra járni, meg kottát olvasni?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm a szolfézst meg a "zenetanárokat" mert folyamata város másik végébe kell kimenni és nem csinálnak semmit csak tartják előtted a kottát. Ha kell ilyesmit csinálni akkor lemondok róla, de ha hallás alapján is lehet akkor lehet hogy kipróbálom benne magam.

2016. nov. 2. 10:12
 1/1 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell.

Én 22 évesen kezdtem dobolni, minden előképzettség nélkül. Azóta jazz-t játszom, nem is a legegyszerűbbet.

Sok CD-felvételen játszottam, felléptem a Sziget, A38, Krakkó, Bécs, Frankfurt, Wiesbaden, Berlin, Regensburg jazz-koncertjein.

Bevallom őszintén egészen minimálisan ismerem a kottát és a szolfézst, fogalmazzunk úgy, hogy nem ismerem.

Viszont fülből mindent hallok, megjegyzek, és emlékszem évekre visszamenőleg a dallamsorokra, akkordokra, én szoktam javítani a kollégákat, akik egyébként mind jazz-tanszakot végeztek.


VISZONT dobtanárhoz mindenképp el kell menni, és a dobkottát érdemes elsajátítani. De az nem olyan nehéz, mint a szolfézs.


A legfontosabb, hogy kitűnő hallásod legyen, mármint zenei értelemben. És rengeteget kell gyakorolni, nem adja magát könnyen a dobolás. Engem azért vállalt 22 évesen az egyik vezető (jazz-zanszakon tanító) dobtanár, mert levágta, hogy kirívóan jó a zenei hallásom.

2016. nov. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!