Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti milyen tanulási módszerrel...

Ti milyen tanulási módszerrel tanultok/tanultatok?

Figyelt kérdés

2016. nov. 7. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ mit. Általában összefoglalókat készítettem a lényegből, mert amíg írok addig biztosan azzal doglalkozom és jobban meg is ragad a fejemben. De ezt mondjuk nem csináltam csak azzal amire nehezebben tudtam koncentrálni és tudtam hogy ha csak elolvasnám a füzetemet akkor fél perc múlva valami máson járna az agyam. Ja meg az is segített ha felmondhattam valakinek a tanulnivalót, amiből igazából az lett hogy elpoénkodtam/tuk az egészet és pont erről jegyeztem meg egy csomó mindent. Törinél pl a tanárunk mesélt egy csomó érdekességet, én azokat megjegyeztem és azokhoz kötöttem a többi unalmasabb dolgot. Nyelvet meg szinte teljesen hallás alapján tanultam, videónézésből.
2016. nov. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem a legfontosabb a szervezettség. Mindig beosztom az időmet és minden hétre van egy adott oldalszám, amit kijelölök, hogy át kell venni. Az én tanulási módszerem időigényes, de alapos, szóval annak, aki 1 éjszaka alatt akar felkészülni vizsgára, nem lesz jó.


1. Megfelelő minőségi és mennyiségi alvás, folyadékpótlás, mozgás elengedhetetlen. Szerintem az étkezés is fontos, inkább gyümölcsöket, magvakat választok édesség helyett (vagyis törekszem rá... :) ).


2. Fogom a könyveket, (óravázlatot, ha van), és szépen wordben csinálok belőle egy saját jegyzetet. Általában itt még felületesen olvasom át az anyagot, nem memorizálok, nem tapadok le sehol. Ha valami nem világos második elolvasásra sem, egy az egyben kiírom. Mindezt úgy, hogy csak a papír bal oldalára gépelek, a jobb sáv üresen marad. Ezt kinyomtatom. Utána elkezdem mélyen feldolgozni a jegyzetem. Az üresen hagyott sávba rajzolok (képeket, asszociációkat, ábrákat, bármit, ami segít megjegyezni, amit tanulok), vagy kiírom a kulcsszavakat, mozaikszavakat, megtanulom a képleteket. Sok színes filcet és ceruzát használok. Ezután letakarom a bal oldali írást, és a képes, kulcsszavas vázlat alapján felmondom. Ha ez megy, felmondom jegyzet nélkül. Apró részletekben haladok. Hagyok időt az ismétlésre. Ha valamit hosszútávon meg szeretnél tanulni, akkor ez egy jó módszer hozzá.


3. Persze van olyan, hogy nincs idő saját jegyzetet írni. Ilyenkor szövegkiemelővel kiemelem a lényeget, a lényegből egy másik színnel a kulcsszavakat. Ha lehet, itt is rajzolgatok a lap szélére és ezek alapján mondom fel. Ha tételsor van, mindegyik tételhez megtanulom a kulcsszavakat, és arról már sok minden eszembe jut.


4. A tanulókártyák is nagyon hasznosak, de időigényes őket elkészíteni. Leginkább rövid válaszokhoz érdemes őket használni, de én komplex kérdésekből is csináltam már, ha nehéz volt az anyag.


5. Sokat segíthet az elmetérkép. Minél színesebb, rajzosabb annál jobb! Nekem mondjuk nem annyira vált be, mert mindig rosszul gazdálkodtam a papíron a hellyel és nem tetszett a végeredmény. Viszont a neten lehet találni olyan oldalakat, amivel el tudod készíteni és ki is tudod nyomtatni.


+1 Az anyag tanulgatása közben gondolkozz a tanár fejével és próbáld meg kitalálni, hogy mit fog belőle kérdezni. A kérdéseket írd össze, és ha kész vagy a tanulással, írásban válaszold meg a kérdéseket, aztán ellenőrizd le! (És fontos, hogy írásban, mert ha elmondod szóban, aztán leellenőrzöd, nem biztos, hogy feltűnik, ha valamit rosszul mondtál.)


Szerintem fontos a kikapcsolódás is! Én max. este 6-7-ig tanulok, utána netezek, olvasok, sorozatot nézek, játszok, a családommal vagyok.


Remélem segítettem! Jó tanulást mindenkinek! :)

2016. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!